Mluvčí společnosti Arriva Jan Holub účast firmy na nehodě potvrdil – uvedl však, že firma počká na výsledek vyšetřování okolností nehody a jejích příčin. „Řidič narozený v roce 1990 jel pravděpodobně příliš rychle a přejel vozidlem do pole,“ popsala situaci policejní mluvčí Michaela Richterová. Alkohol se na nehodě nejspíš nepodílel. Šofér byl jedním z z těch, jimž pomáhali krizoví interventi.

Naštěstí se nepotvrdily původní informace, s nimiž byla nehoda ohlášena: že se autobus převrátil na bok, což vyvolalo masivnější nasazení záchranných složek. Podle zjištění hasičů není ani potřebný náročnější zásah spojený s vyprošťováním. Naštěstí také nenastal problém spojený s kontaktem rozpálených částí podvozku vozidla snadno hořlavým přírodním prostředím.

Většina z 20 cestujících od nehody odešla a zdravotníci na místě ošetřili ty, kteří přišli k újmě na zdraví. „Dva byli lehce zraněni, dva ale zdravotníci převezli na další ošetření do nemocnice,“ uvedla mluvčí s tím, že dechová zkouška na alkohol u řidiče byla negativní a na místě momentálně stále zasahují všechny složky IZS. Další dva cestující potřebovali psychickou podporu zajišťovanou členy posttraumatického týmu.

Ačkoli autobus skončil v poli, nehoda se neobešla bez omezení dopravy na silnici číslo 9. V táhlém kopci mohli řidiči kolem techniky záchranných složek projíždět pouze kyvadlově, což se neobešlo bez kolon. Ty nicméně zrovna na této silnici neznamenají úplně nečekané překvapení. Důsledky nehody jednoho autobusu pocítili cestující i v těch dalších – v kolonách se totiž zdržely spoje na linkách číslo 348 (jejíž jeden spoj z Obříství na Mělnicku směrem na pražskou Bulovku byl i zrušen), 368 a 369.