Záchranáři tam ošetřili celou osádku jednoho auta, zřejmě rodinu.

Těžce zraněni byli řidič a desetileté dítě, žena a čtyřleté dítě vyvázli s lehčími poraněními. Ke srážce došlo pravděpodobně kvůli rychlé jízdě osmatřicetiletého řidiče Peugeotu 306, který dostal na mokré silnici smyk. „Jel po silnici I/9 ve směru od Želíz na Chudolazy. V pravotočivé zatáčce dostal vlivem nepřiměřené rychlosti smyk, vyjel zadní částí do protisměru, kde se střetl s citroenem, který jel za autobusem,“ řekl mělnický policejní mluvčí Václav Tichý.

Po střetu sjel citroen napravo do silničního příkopu, peugeot se ale po srážce roztočil do protisměru, kde projížděla Škoda Octavia. „Řidič škodovky, aby předešel srážce, začal brzdit a strhnul řízení vpravo. Roztočenému autu se vyhnul, ale vyjel s vozem do pravého příkopu, kde následně došlo ke střetu s citroenem,“ popsal hromadný karambol Tichý. Šofér vozu, který nehodu nejspíš zavinil, vyvázl s lehkým zraněním, škoda na vozidlech byla vyčíslena na čtvrt milionu korun.

Alkohol před jízdou u všech řidičů vyloučily dechové zkoušky. Přesná příčina nehody je i nadále předmětem vyšetřování mělnických dopravních policistů.