Tahač se zastavil o středová svodidla. K nehodě, která citelně zpomalila dopravu, se sjely všechny složky Integrovaného záchranného systému. Řidič vozidla utrpěl poranění horní končetiny a stěžoval si na bolesti břicha.

„Jen o pár aut za cisternou, byl náhodou náš záchranář v civilu. U nehody byl tak první jako zdravotník,“ popsala mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová.

Záchranář řidiče zajistil, poté na místo přijely dvě posádky záchranné služby a pacienta si převzaly. „Podaly muži nezbytné léky a zafixovaly ho proti pohybu. Poté byl přepraven do mladoboleslavské nemocnice,“ dodala mluvčí.

Co však všechny zarazilo, bylo chování některých řidičů, kteří se u nehody „nachomýtli“. Měli totiž vytvořit uličku tak, aby mohly projíždět záchranné složky. Řidiči však jeli dál, čímž ohrozili jak zraněného řidiče, tak záchranáře, který se o něho staral.

Navíc na svých svých kolech dál šířili z havarovaného vozidla unikající naftu. A té nebylo málo. Odklidili ji hasiči. „Došlo k většímu úniku pohonných hmot, jedná se asi o dvě stě litrů,“ řekla mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková.