Příliš rychlá jízda byla zřejmě příčinou smrti dalšího motorkáře na Mělnicku. Sedmatřicetiletý muž zemřel v neděli před šestnáctou hodinou na poli u silnice u Mlčechvost.

Motorkář jedoucí od Mělníka k Nové Vsi při předjíždění kolony zavadil svým strojem Suzuki o bok Fordu Tranzit, který řídil devatenáctiletý mladík. To ho vrhlo do protisměru, kde vyjel ze silnice a narazil do protisvahu. „Silný náraz muže vymrštil, letěl pak ještě sto devadesát metrů do pole podél silnice,“ popsala nehodu mělnická policejní mluvčí Štěpánka Mikulenčáková.

Auta jedoucí v koloně hned zastavila. Řidiči spolu s policisty, kteří na místo záhy přijeli, poskytli motorkáři první pomoc. Po příjezdu záchranky pokračovala v resuscitaci lékařka.

„Pacientovi ale už nemohla pomoci, po třiceti minutách musela konstatovat, že těžkým mnohočetným poraněním podlehl,“ uvedla mluvčí středočeských záchranářů Tereza Janečková.

V letošní motorkářské sezoně je to na Mělnicku už druhá tragédie. V dubnu havaroval u Vraňan měsíc před svými dvacetinami motorkář, který příliš rychle najel do zatáčky. Náraz do stromu ho pak vymrštil ze stroje, na zem dopadl až do dvaceti metrech. Ani tehdy resuscitace nepomohla a mladík zemřel.