Z pískovcové skály u Osilanic na Mělnicku 
se v sobotu po dvacáté hodině zřítil mladý muž. Ze zhruba pěti metrů spadl do špatně přístupného terénu mezi skály.

Za poslední měsíc jde už 
o třetí případ pádu ze skály na Kokořínsku. Potvrdil to velitel mělnických profesionálních hasičů Zbyněk Štajnc, podle něhož jednotky Integrovaného záchranného systému přijaly hlášení o pádu osmnáct minut po dvacáté hodině.

Mělničtí hasiči ke zraněnému muži dorazili jako první. „Poskytli mu předlékařskou pomoc a zafixovali ho do vakuových nosítek, ve kterých pak muže přenesli k sanitce," konstatoval velitel mělnické hasičské stanice.

„Vzhledem k náročnému terénu byl transport ke zhruba čtyři sta metrů vzdálené sanitě poměrně složitý," připomněl Zbyněk Štajnc a dodal, že část cesty museli hasiči nosítka dokonce táhnout po zemi.

Hasiči poté pacienta společně s mělnickými záchranáři naložili do sanitky, která jej pak převezla k vrtulníku leteckých záchranářů.
Muž, který se záchranáři celou dobu komunikoval, si podle mluvčí středočeské záchranky Petry Effenbergerové stěžoval na bolest hrudníku a pánve. „Po ošetření letečtí záchranáři pacienta transportovali do pražské střešovické nemocnice," doplnila mluvčí záchranářů.

Pády ze skal na Kokořínsku nejsou podle Zbyňka Štajnce ničím výjimečným. Každoročně hasiči, záchranáři i policisté vyjíždějí k několika případům.

Letošní nepříznivou statistiku na začátku května zahájila mladá dívka, která spadla ze skály poblíž skalního útvaru Pokličky. A ke druhému pádu, k němuž došlo o dva týdny později, vyjížděly záchranné složky do Lhotky. Tam se zřítil muž ze skály, kterou měl na vlastním pozemku.