„Naše posádka jela na pomoc tak rychle, jak jen to bylo možné. Jsou ale události, kdy by zraněný bez pomoci lidí, kteří nehodu viděli, nepřežil,“ napsali záchranáři na sociální síť – s tím, že právě tohle byla taková situace. I když záchranáři na místo nehody dorazili tři minuty po výzvě k výjezdu, auto už v té době hořelo. Jen díky pomoci svědků – těch, kteří záchranáře přivolali – už byl muž v bezpečí venku. Sám bez pomoci by se z vraku nedostal: v autě by nejspíš uhořel.

Zásah záchranářů u dopravní nehody.Zásah záchranářů u dopravní nehody.Zdroj: ZZS Středočeského kraje

Právě tuto pomoc záchranáři oceňují s tím, že odhodlání těch, kteří na místě zabrzdili vzápětí po nehodě, je obdivuhodnější, než by se mohlo zdát. „Tito lidé totiž zachraňovali muže, který je krátce před nárazem do stromu několikrát ohrozil, protože jel příliš rychle,“ zdůraznili záchranáři. Pacienta pak z místa nehody transportoval do nemocnice vrtulník.

Nehoda na Mělnicku.
Auto vyletělo ze silnice a skončilo v příkopu, jeden člověk se zranil

Zpráva záchranářů na facebooku přinesla četné ohlasy, vesměs vyjadřující uznání a respekt. „Dostal druhou šanci stát se lepším díky fajn lidem,“ napsal například uživatel Honza Sussmann. Podobného mínění je i Katka Kosinová: „Zachráncům veliká poklona a veliké díky. A zraněnému brzké uzdravení – a přání, aby tuhle druhou šanci na život využil lépe než tu první. Vážil si jí, protože třetí šance už se konat nemusí.