VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ON-LINE: Kouč Olympiku Pavel Šuba odpovídal na vaše dotazy

Futsalový klub Olympik Mělník se dlouhodobě drží mezi předními kluby v Česku, v současnosti svádí nemilosrdné boje mezi elitou. V jeho řadách je nejvýznamnější osobností trenér Pavel Šuba. A právě lodivod party ze soutoku byl dalším hostem online rozhovoru pro Mělnický deník. Jak na vaše dotazy odpovídal?

ON-LINE: Kouč Olympiku Pavel Šuba odpovídal na vaše dotazy

Výborně! Olympik před výtečnou návštěvou přehrál Brno

Tento rozhovor byl ukončen dne 22.9.2017
DOTAZ: Pavle máš pro mě místo v základu?
ODPOVĚĎ:Ahoj Jardo (Jaroslav Kamenický), to je docela překvapení, že se tady objevuješ. Ale velice milé. Ty jsi byl první velká posila Olympiku a chybělo jen málo, abys nás již tenkrát dovedl do 1. ligy. Ale teď už by to asi bylo jen tak na morální posílení, viď?
DOTAZ: Dobrý den pane, Šubo, jaká si myslíte, že je příčina, že futsalová utkání navštěvuje velice málo diváků. Dostat diváky do haly má problém každý prvoligový klub. Děkuji
ODPOVĚĎ:Ve velkých městech je obrovská konkurence jiných sportů, kulturních akcí a dalších různých aktivit. V menších městech si lidé do haly cestu najdou a věřím, že tomu tak bude i v Mělníku. Troufám si říct, že my naši halu tento rok zaplníme vždy. Doufám, že to bude hlavně díky výborným výkonům a vítězstvím.
DOTAZ: Jaká je v klubu práce s mládeží a jak s mladíky počítáte do budoucna?
ODPOVĚĎ:Olympik vždy šel, jde a půjde cestou výchovy vlastních hráčů, což se všeobecně ví a jen výjimečně saháme jinam. Máme velice úspěšné juniorky U17 a U19 a od této cesty neuhneme, protože ani nemůžeme. Těžko z nás někdy bude tak bohatý klub, abychom si mohli dovolit drahé nákupy kvalitních a hotových hráčů. Musíme si je sami vytvářet.
DOTAZ: Dobrý den,
z pozice sportovního nadšence na Mělníku děkuji za to, že jste Olympik znovu dotáhl mezi elitu. Chtěl bych se zeptat na jednu věc - co vás na svých hráčích dokáže nejvíce naštvat a jak danou situaci řešíte?
ODPOVĚĎ:Dobrý den, děkuji mnohokrát za podporu. Všechny kluky mám strašně moc rád (vždyť jsem si je sám vybral a futsalově vychoval) a slovo naštvání bych ani asi nepoužíval. Spíše lítost a někdy i nechápavost. Ale také obdiv. Všichni naši kluci hrají kromě futsalu samozřejmě i fotbal a to na různých úrovních. Tím pádem ho i trénují. 3x týdně mají futsalový trénink, k tomu i fotbalový. K tomu v obou sportech i zápasy. A právě tady mi je líto, že kluci z nižších fotbalových soutěží si v hlavě nedokáží srovnat, že hrají nejvyšší soutěž a musí dbát na své zdraví. Jsou z nich poloprofesionálové, veškeré věci mají zadarmo, ale stejně si neumějí úplně vybrat a odpočinout si. A pak přicházejí zranění a nemoci z únavy. Momentálně máme osm hráčů mimo tréninkový proces. Tady vidím velký problém, který nás může srazit zpátky do 2. ligy.
DOTAZ: Dobry den nepremyslite o nejake posile? Precijen po minule zkusenosti by se podle meho nazoru mela privezt. A jak jste zatim spokojen se zapasy? Diky a hodne uspechu
ODPOVĚĎ:Po zkušenostech z minula, kdy jsme tzv. posily přivedli, tak jsem o tom neuvažoval. Z ligových klubů k nám hráči, co jsou na pozicích do deseti nejlepších hráčů, nepůjdou. A brát sem někoho, kdo je ve vlastním klubu jedenáctý a výše, tak to už není posila, ale jen záplata. A to mi nechceme, to raději dáme příležitost juniorům. Co se týče bodů, představoval jsem si jich šest. Navíc nás kosí obrovský počet zraněných klíčových hráčů, takže o spokojenosti nemůže být řeč. Opět jsou to nervy a nové šedivé vlasy. Nejhorší je, že se to pak projevuje v mých náladách doma. A za to se musím stydět a omluvit se. Někdy je toho opravdu moc a nad hlavu.
DOTAZ: Dobrý den, co pro vás znamená "derby" s Litoměřicemi? Půjde o nejvyhrocenější zápas celé sezony? Děkuji a ať se daří!
ODPOVĚĎ:Už po několikáté čtu "derby s Litoměřicemi“. Ale tady přeci nejde o žádné derby. Derby je s Kladnem, kde je to vždy na nože, pak s Ml. Boleslaví, kdy to je naopak velice klidné. Já bych o zápase s Litoměřicemi řekl, že je velice prestižní. A jestli bude vyhrocený? Doufám, že bude!!! A doufám, že takové budou všechny naše zápasy. Že budou plné emocí, bojovnosti a vůle po třech bodech. A je jedno, jestli to bude Liťák, Slavia nebo Sparta.
DOTAZ: Dobrý den Pavle,
jak jste spokojen se stávající situací v českém futsale- ubývá členů, jsou rozkoly mezi Kraji a Okresy (JM).
Děkuji za odpověď.
ODPOVĚĎ:Ano, členů ve futsale ubývá, ale to i ve fotbale, hokeji a dalších sportech. Rozkoly v regionech mě strašně mrzí. Z mé pozice člena v Komisi futsalu o tom své vím a nechápu to. Měli bychom být na stejné lodi a zatím se někteří snaží své zájmy povyšovat nad zájmy futsalu a to je špatně. Vždy je to o lidech, kteří tomu obětují svůj čas, znásilní svoje soukromí a tím i život.
DOTAZ: Proč je v Mělníku pouze jeden kolektivní sport na té nejvyšší úrovni? Hokej fotbal větší úspěchy míjí. V čem je podle vás potíž?
ODPOVĚĎ:Na to je jednoduchá odpověď. Mělník je malé město bez významné firmy, která by dokázala do sportu dát milióny a tím ho posunout na profesionální úroveň. To, co se podařilo v historii nám, je malý zázrak, za kterým stojí neskutečné oběti. Také je potřeba, aby nejen futsal, ale i další sporty našly maximální podporu ve městech, krajích a hlavně státu. Bez toho nejde žádný masový sport na slušné úrovni dělat. Většina trenérů a vedoucích dělá tuhle mravenčí práci po svém zaměstnání a na úkor rodiny a svého volného času. A aby mohli svou práci dělat dobře a na co nejvyšší úrovni, musí mít patřičné trenérské vzdělání, s čímž souvisí finance do sportu a zmíněná podpora od politiků.
DOTAZ: O futsal se tu staráte delší dobu, za což vám moc děkuji. Neměl jste ale někdy chuť se na všechno vykašlat a zkusit to někde jinde? Co pro vás Olympik znamená? Děkuji za odpověď a přeji co nejvíce bodů!
ODPOVĚĎ:Posledních pět let se mi myšlenky na můj konec v Olympiku často honí hlavou. V únoru mi bude padesát let, dělám tento sport na nejvyšší úrovni dvanáct let. Každý rok hrajeme o postup nebo o záchranu a asi nemusím říkat, jak je to vyčerpávající. To, co mě drží, jsou úspěchy juniorů a velice slušná úroveň seniorských týmů. Z divize, kdy jsme měli jen jedno mužstvo, se třemi balóny a dvěma sady dresů, jsme se dostali až na vrchol, kdy se už nemusíme obávat, v čem a s čím budeme hrát. A možnost jít jinam? Samozřejmě s úspěchy přicházejí i nabídky. Před pár lety byla na stole nabídka Bohemky dělat sportovního ředitele. Minulý rok nabídka trénovat Spartu a ještě jeden další ligový tým. Ale zatím to nejde. Pomalu však hledám svého nástupce a to jak na postu trenéra, tak i šéfa klubu. Jednou to musí někdo převzít a ta doba se velice rychle blíží. A co pro mě Olympik znamená? S malou nadsázkou snad mohu říci - Já jsem Olympik, mám ho všude.
DOTAZ: Dobrý den,
kolik času za týden vám zabere futsal a co všechno máte na starost mimo samotné trénování?
ODPOVĚĎ:Každý den ho řeším, někdy hodinku, někdy tři. Bez cestování, to pak naskakují hodinky daleko více. Mám na starosti ekonomiku, účetnictví, logistiku a manažerskou práci.
DOTAZ: Josef Gabčo má v sobě obrovský potenciál, který ale bohužel nedokázal nikdy naplno naplnit. Kolikrát jste s ním o jeho kariéře mluvil? Jak ve fotbale tak futsale toho mohl dokázat mnohem víc. Vzal si někdy z někoho příklad a jaký na něj celkově vy máte názor? Děkuji za odpověď.
ODPOVĚĎ:To je velice choulostivé téma, o kterém bych se tady nerad moc rozepisoval, takže se omlouvám, ale nebudu to moc komentovat. Snad jen stroze. Pepík byl dlouhá léta tahounem Olympiku a ve futsale i v jeho nízkém věku pojmem. Ale to je momentálně pryč. Ano, Pepík začíná svou sportovní kariéru promrhávat. Je jen na něm, jestli si to dokáže nastavit, aby byl tam, kde byl před dvěma lety, než odešel do Benaga, nebo jestli bude nadále klouzat do šedého podprůměru a brzy po něm neštěkne ani pes. Futsalový talent a moji podporu má.
DOTAZ: Jaký je Váš futsalový sen?
ODPOVĚĎ:Když jsme postoupili z divize do 2. ligy a pak za 3 roky i do 1. ligy, měli jsme společně s Danem Hnízdilem sen, jednou vyhrát i 1. ligu. A mně se to podařilo. Sice ne tu dospěláckou, ale i titul s U19 má obrovskou váhu. Konkurence je každým rokem větší a větší a každý ví, že to není jednoduché. Jsem za to nesmírně rád a velice šťastný.
DOTAZ: Ahoj Pavle,
jak vzpomínáš na svoji karieru v Kostelci n/Labem,a ranní výběhy do zárybském lesa v rámci tréninku? :-D
ODPOVĚĎ:Kdykoli jedu přes Kostelec na Brandýs a kouknu doleva, vzpomenu si na brzké ranní vstávání. Myslím, že to bylo pro všechny super. To byla moje první zkušenost s trénováním. Bylo mi 21 let a já vedl dospělý tým plný mladých super kluků.
DOTAZ: Ahoj trénere :D promiň otázka mě žádná nenapadá
ODPOVĚĎ:Zpráva od hráče Jiřího Vokouna. Myslím, že my dva jsme toho za poslední roky nakomunikovali až moc.
DOTAZ: Dobrý den, myslíte, že máte reálnou šanci se zachránit v soutěži ?
ODPOVĚĎ:Vše se bude odvíjet od zdravotního stavu hráčů, který je momentálně kritický. Ale jsem přesvědčen, že liga bude v Mělníku i příští ročník.
DOTAZ: Neuvažujete, že posadíte na lavici Gabča? Co jsem viděl poslední sestřih z Mýta byl u všech obdržených gólů ?! To není normální, nemyslíte?
ODPOVĚĎ:Tohle je interní záležitost, ale každému soudnému člověku je jasné, že se z toho musí vyvodit závěry a musí přijít opatření, aby se tohle už nestávalo.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení