0:3? Žádný problém! Mělník uhrál s favoritem remízu

Mělník – Další povzbudivý výsledek! Futsalisté Olympiku Mělník ve svém třetím přípravném utkání uhráli remízu 3:3. A to i přesto, že s nedalekými Litoměřicemi tým kouče Pavla Šuby prohrával už 0:3.

20.8.2017

Superpohár: Olympik Mělník - Gamaspol JeseníkFoto: Dana Šubová

V prvním poločase Gardenline ukazoval, proč je mezi absolutní elitou českého futsalu. Nejprve mělnického brankáře prostřelil se štěstím Matheus, na rozdíl dvou branek zvyšoval před přestávkou Rodrigo. Zkraje druhé půle navíc Hrdý perfektní střelou k tyči zvýšil už na 3:0 pro hosty.

„Po dvou chybách v defenzivě jsme soupeři darovali dvě branky. Dále se nám znovu nedařila koncovka. V šatně klukům ohledně střelby něco řeknu a stejně to nešlape,“ zhodnotil první část utkání Pavel Šuba, trenér Mělníka.

Po třetí obdržené brance se Olympik nadechl k překvapivé stíhací jízdě a začal být na palubovce lepším mužstvem. Nejprve snížil Jiří Vokoun, o druhou trefu se postaral Němec, který využil bezvadné přihrávky od Marka Maláka. A při závěrečné power play Mělník dokonce vyrovnal – na konečných 3:3 srovnal aktivní Malák.

„Litoměřice sice po pauze daly rychlou branku, ale pak jsme byli lepším mužstvem my. Hodně nás nabudil první gól, kdy Vokoun propálil Vavreka. Remízový výsledek je naprosto zasloužený a kluci si navíc ověřili, že se mohou měřit s kýmkoliv,“ řekl po zápase Pavel Šuba.

Gardenline odjížděl ze soutoku bez výhry, roli favorita nepotvrdil. Kromě toho ve druhé půli dost zaostával.

„Jsem rád, že se takový zápas odehrál, dostali jsme pořádnou facku a musíme zase pořádně makat. Někteří hráči mě svým představením zklamali, musíme bojovat jako jeden tým. Co se týče Olympiku, nepřekvapil mě. Hrál to, co jsem očekával,“ popsal zápas ze svého pohledu Igor Vodecký, kouč Litoměřic.

Olympik Mělník - Gardenline Litoměřice 3:3 (0:2). Branky: Vokoun, Němec, Malák – Matheus, Rodrigo, Hrdý.

Autor: Jan Pechánek

20.8.2017 VSTUP DO DISKUSE

Kralupští hokejisté Jan Háva a Robin Student.

Město Kralupy ocenilo hokejové hrdiny za záchranu života

Skládka odpadu. Ilustrační foto.

Kraj chystá setkání se starosty. Budou velkým tématem odpady?

K vážné nehodě se hasiči museli přímo prodírat

Střední Čechy – Těžká dopravní nehoda na Pražském okruhu u Jesenice nejenom zkomplikovala provoz na této dálniční komunikaci, ale také přinesla vážné problémy hasičům. Ve čtvrtek to připomněl Petr Svoboda z centrály středočeských hasičů, jenž současně upozornil na dlouhodobou potíž: zvláště na dálnicích se řidiči nechovají tak, jak by měli. Pokud dojde k maléru a oni přijíždějí ke koloně, postaví se tak, jak dorazili. A pěkně auto na auto, takže manévrovat je pak složité.

Jedna z klíčových bitev. K soutoku míří Oceláři

Mělník – Končí sranda a možnost poměřit se v klidu s absolutní českou špičkou. Teď totiž začíná ten pravý boj! Futsalisté Olympiku před sebou mají v nejvyšší české soutěži sérii pěti zápasů, které hodně napoví tomu, zda si klub do další sezony zajistí místenku v lize. Začíná se už zítra, dorazí Třinec.

Stanou se rytířské forbíny novou tradicí?

Mělník /FOTOGALERIE/ - Skupina historického šermu Rytíři Mělničtí vznikla před sedmi lety. Zakládající členy nespojovala jen společná rodina, láska k historickému šermu, ale i hluboký vztah ke královskému věnnému městu Mělník. Jsou oblíbenými hosty mnoha zdejších projektů a každoročně se účastní Bitvy na Mělníku, Mělnického koštu a pravidelně působí na scéně Mělnického vinobraní.