Vylepšil osobní maximum v trikové jízdě i ve slalomu. Navíc své výsledky velmi stabilizoval na délce lana 10/25. Ve světovém žebříčku je v kombinaci v pozici světové trojky. Připsal si vítězství na prestižním Moomba Masters a také urval stříbrnou medaili na ME. Jak vidí své šance pro letošní rok a co momentálně dělá?

Na úvod sezony vás čeká obhajoba trikového vítězství na Moomba Masters v Austrálii. Jak se připravujete?
Ihned po příjezdu do školy jsem začal s intenzivním tréninkem. Bohužel nám zatím moc nepřálo počasí, a tak jsem na lyžích stál zatím jen asi pětkrát. Jinak ale trénuji každý den. Třikrát týdně do posilovny, třikrát týdně běhat a pětkrát týdně plavání.

V jakých disciplínách budete v Austrálii startovat a co očekáváte od tohoto úvodu sezony?
Budu opět startovat ve všech třech disciplínách a možná i v takzvaném Night Jumpu. Letos je opravdu na Moombě nabité startovní pole, a tak bych byl velmi spokojen se solidním umístěním v trikách a finálovou účastí ve slalomu.

Jak a s kým probíhá v současné době váš trénink?
V současné době toho ještě moc natrénováno nemám, ale když jsem lyžoval, tak to bylo u Bennettů, kde jsem byl s Dandou (Daniel Odvarko) a potom v Orlandu u Jasona Seelse jsem si dal slalůmek a triky. Jinak žádná změna, na léto ke Corymu Pickosovi, kde budu opět trénovat s Dandou, Javim, Corym, Reginou a dalšími (Daniel Odvarko, Javier Julio, Cory Pickos, Ragina Jaquess).

Musíte hodně kombinovat náročnost školy a lyžování. Jak se to daří?
Letos jsem také poprvé začal pracovat pro školu, takže je to o něco složitější, ale dá se to pořád zvládat. Až budu v Austrálii, tak zmeškám pár hodin. Naštěstí tyto situace zdejší fakulta toleruje.

Vrcholem letošního roku bude MS v ruské Dubně. Proběhne vzhledem k tomuto závodu nějaká speciální příprava a jak vidíte své šance?
Na minulém MS byla za cíl medaile, letos se to musí o něco posunout, a tak budu dělat vše pro to, abych měl solidní šanci na vítězství. Speciální příprava? Vzhledem k podmínkám, jaké panují v Rusku, to bude hodně o vyrovnaných výkonech, což je cíl i v letošním tréninku.

Krátce po MS bude následovat ME, kde budete obhajovat stříbrnou medaili. Také tým ČR není bez šancí. Jak to bude vypadat v Norsku?
V Norsku bude podle mě velká zima, ale na to už jsme si za ty poslední roky zvykli. Pokud vydrží sestava našeho dospěláckého týmu, tak nevidím důvod, proč bychom se nemohli poprat o týmové a individuální medaile.

Oproti minulým sezonám máte nového soupeře. Martin Kolman se posunul ze sedmnáctého na čtvrté místo žebříčku kombinace. Překvapil vás jeho výkonnostní nárůst?
Kolumbus se oženil do Španělska a nějak mu to začalo jezdit (smích). Martin je momentálně rovnocenný soupeř. V podmínkách, jaké budou na MS, má šanci na vítězství úplně každý, zvlášť v kombinaci. Uvidíme, jak se s tím kdo popere. Výkonnostní nárůst se od Martina samozřejmě čekal. Bez dřiny to prostě nejde, tak kdo jiný?

V poslední době jste se hodně zaměřil na slalomářské závody, ve kterých jste byl velmi úspěšný. Jaké další závody chcete absolvovat?
Minulá sezona byla hodně průlomová, co se týká mého slalomu. Poprvé jsem objel 10.75 a hned také přišlo třetí místo na Pro závodě, což zatím patří k mým největším úspěchům. Letos chci na to samozřejmě navázat a nasbírat dostatek bodů na to, abych se mohl zúčastnit světového poháru nejen v tricích, ale i ve slalomu, popřípadě ve skocích.

Co stojí za vaším výrazným zlepšením ve slalomu?
Podle mě zatím stojí změna lyže na značku, která mi momentálně sedí asi nejlépe, co mi kdy jaká lyže seděla. A také jsem minulý rok jezdil hodně slalomu, bohužel možná trochu na úkor skoků.

Nastala u vás také trochu stagnace ve skoku. Dalo by se říct, že vás to připravilo o zlato na ME. Pracujete v současnosti na vzestupné tendenci?
Skoky budou letos pro mě hodně klíčové. Na novou sezonu jsem se vybavil novými skočkami, tak uvidíme, jestli přinesou nový vítr do mé skokanské kariéry. Každopádně znám své slabiny a skok bude jedna z hlavních tréninkových disciplín pro tento rok.

Adam Sedlmajer
Věk:
23. Počet Sezón: 15. Přezdívka: Sledgehammer. Momentální lokace: Louisiana (USA). Největší úspěchy: ME 2009 – 1. celkově, 3. ve slalomu, MS 2009 – 2. celkově, ME 2010 – 2. celkově, Moomba Masters 2010 – 1. triky.

ALEŠ POLIDOR