Na jedno z prvních domácích utkání v letošní sezoně, vítězné proti Benátkám, zavítal prezident Aera Vodochody Viktor Sotona a zdůraznil důležitost podpory volejbalu v regionu: „Volejbalový tým nesoucí jméno naší firmy je pro fanoušky z okolních měst, ale i naše zaměstnance a jejich rodiny srdeční záležitostí. I díky tomu jsme spolupráci prodloužili. Tým budeme podporovat i nadále, protože dělá našemu regionu skvělé jméno nejen u nás doma, ale i v Evropě,“ uvedl.

Prezident volejbalového klubu Pavel Horák spolupráci kvituje: „Za výraznou podporu sponzorů, mezi které se řadí i Aero Vodochody, jsme rádi, protože nám pomáhá rozvíjet A-tým, ale také mládežnické týmy. Pracujeme na tom, aby se u nás ve městě hrál stabilně volejbal na evropské úrovni a aby to byla pro diváky hezká volejbalová podívaná.“

Pražští Lvi na úvod sezony podlehli Aeru Odolena Voda 0:3 na sety.
Letošní sezona Aera? V duchu nové generace, hlásí šéf volejbalové Odolky

Spolupráce s volejbalovým klubem Aero Odolena Voda se přenesla i do areálu českého výrobce letadel. Začátkem léta se například v areálu firmy konal sportovní den, na kterém týmy zaměstnanců hráli proti profesionálním extraligovým volejbalistům. Díky velkému zájmu by se akce měla uskutečnit i příští rok a v plánu jsou i některé další aktivity.

Tým Aero Odolena Voda je sedminásobným mistrem republiky, poslední titul klub získal v roce 1996. I nadále jde o jeden z nejúspěšnějších oddílů v Česku. Působí v něm i celá řada bývalých a současných reprezentantů. V sezoně 2021/22 skončili volejbalisté Aera na čtvrtém místě Uniqa extraligy. Přinejmenším na semifinále Odolka cílí také letos.

Volejbalisté Aera Odolena Voda porazili ve 4. kole extraligy Benátky nad Jizerou 3:1.
Video, foto: Vítězná radost na Odolce. Benátky ji zdržely pouze ve druhém setu