Odolena Voda před týdnem padla s Karlovarskem, Aero na západě Čech neuhrálo ani set. Úplně stejně na tom byla i Příbram. Ta zase prohrála s aktuálním mistrem z Českých Budějovic a teď na sebe oba poražené celky narazí ve vzájemném utkání.

„Je to pro nás první zápas před vlastními fanoušky a už jen z toho důvodu se na něj těšíme. Žádnou výraznou změnu neuděláme, trénovali jsme úplně stejně,“ přiblížil přípravu týmu kouč Jiří Vojík.Příbram vstoupila do extraligového ročníku s několika změnami v kádru. Mužstvo opustila hned pětice hráčů, včetně Martina Macha, který zamířil do Ústí nad Labem. Do Budějovic se také vrátili Filipové Palgut a Kupilík, mezi posily se naopak zařadila trojice Nikola Živanovič, Travis Passier a Dimitrij Pantič.

„Soupeř svůj tým lehce obměnil a má v řadách výborné hráče. Také dobře podává a musíme se tedy soustředit hlavně na dobrý příjem. Zároveň musíme eliminovat jejich kvalitní útok,“ hledá cestu ke třem bodům trenér Vojík.

Kompletní 2. kolo volejbalové extraligy: Odolena Voda - Příbram, Praha - Benátky n. J., Zlín - Ostrava, Č. Budějovice - Brno, Ústí n. L. - Karlovarsko, Liberec - Kladno.