S tradiční diváckou podporou v zádech se nejdříve rýsoval scénář, že si to oba celky rozdají o postup do další fáze v takzvaném zlatém setu. Domácí jej ale za stavu 0:2 (14:25 a 28:30) dalšími dvěma vyhranými sety (vždy 25:23) odvrátili.

Zkrácenou hru, kterou rovněž získali (15:13), už odehráli s úlevou a splněním postupového cíle. Za ním Aero táhla především dvojice Martin Hladík – Jan Svoboda, každý s příspěvkem 22 bodů.

"Začátek byl nervózní, ale chtěl bych pochválit kluky, že se po dvou prohraných setech nevzdali, a stále bojovali o vítězství. I když už jsme měli postup, chtěli jsme vyhrát celý zápas. Znovu jsme ukázali, že máme široký kádr a každý v týmu má důležitou roli," řekl trenér vítězů Marcin Kryś. 

Utkání mělo i charitativní podtext. Výtěžek z aukce speciálních dresů, v nichž domácí nastoupili, poputuje spolu s výnosem ze vstupného a prodeje dalších předmětů prostřednictvím nadačního fondu Kapka naděje Ústavu hematologie a krevní transfuze, kde podstupuje svůj boj s nádorovým onemocněním krvetvorby mimo jiné i jeden z hráčů Odolena Vody Pavel Horák.

"Děkujeme všem divákům za podporu a za to, jak skvělá byla dražba dresů. Vážím si toho nejen já, ale celý klub a kluci," dodal Marcin Kryś.

V dalším kole celek z Prahy-východ narazí na finský tým AKAA Volley, který si v obou zápasech poradil se srbským celkem Ribnica Kraljevo.