„Do Španělska jedeme s vírou, že zápas vyhrajeme a ve dvojzápase budeme lepším týmem a postoupíme do dalšího kola,“ neskrýval postupové ambice polský trenér Aera Marcin Kryś. „Určitě to ale nebude lehké, Melilla má velmi dobrý tým, má v kádru některé zkušené hráče a je založen na hráčích z Argentiny a Brazílie. V této sérii ale chceme zúročit loňské zkušenosti a využít potenciál našeho týmu,“ dodal trenér Kryś.

Před rokem s týmem ve stejné fázi soutěže doslova narazil na řecký Panathinaikos Atény, kterému v součtu obou zápasů dokázal vzít pouze jeden set. Z nabitých zkušeností ale celek z pomezí Prahy-východ a Mělnicka hodlá nyní těžit. Navíc se může opřít o skvělý start do extraligy. V nejvyšší tuzemské soutěži táhne sérii už šesti vítězných zápasů. Posledním a jediným přemožitelem se stal hned v úvodním kole úřadující mistr z Prahy, v průběžné a neúplné tabulce Odolka atakuje stupně vítězů.

Hokejisté Mladé Boleslavi nastoupili do utkání 19. kola ve speciálních dresech a zapsali vítězství 5:0 nad Litvínovem. Na snímku brankář Filip Novotný.
Aukce dresů Mladé Boleslavi je v plném proudu, po Bernadovi se jen zaprášilo

Poslední vítěz španělského poháru i superpoháru měl podobně vydařený vstup do své dlouhodobé soutěže. Až v posledních kolech vyšel poprvé dvakrát v řadě naprázdno a pohoršil si tak na pátou příčku. Středeční utkání začne v jeho hale s kapacitou bezmála pro čtyři tisíce diváků úderem 20. hodiny.

Vzhledem ke komplikovanému cestování na africký kontinent vyrazila výprava ze srdce Čech už v pondělí. „Rozhodli jsme se, že poletíme už v pondělí a jednu noc přespíme v Malaze velmi blízko letiště. Až v úterý brzy po poledni odlétáme do Melilli, kde nás čeká první trénink v hale a ve středu úvodní zápas. Ve čtvrtek budeme spěchat přes Madrid domů, kde nás už v sobotu čeká extraliga s Kladnem,“ přiblížil program týmu prezident klubu Pavel Horák.

Byť se tým aktuálně soustředí na první měření sil, na Odolce se už zároveň chystají i na domácí odvetu, která je na programu o týden později, tedy ve středu 29. listopadu od 18 hodin. Nebude totiž pouhým pokračováním boje o postup do dalšího kola.

Hokejová extraliga: Kladno (v modrém) hostilo  Plzeň  a Tomáš Plekanec se slavnostně rozloučil s kariérou.  Tady je on a Jaromír Jágr.
Díky, legendo! Plekanec se rozloučil doma s kariérou

Klub toto utkání spojí s charitativní akcí pro Kapku naděje. Výtěžek z celé akce bude věnován Ústavu hematologie a krevní transfuze UHKT, kde se v současné době léčí blokař Pavel Horák. Jeho spoluhráči nastoupí do utkání ve speciálních dresech vyrobených jen pro toto utkání a po zápase se tyto dresy vydraží. Součástí akce bude zároveň i finanční sbírka, která bude použita na podporu léčby nemocných.

„Tímto zveme všechny fanoušky a podporovatele volejbalu na tuto akci a děkujeme za podporu dobré věci," zní z Odolky…