Kralupy / Nejen celkově pátá v krajském přeboru, ale přímo přelomová. Tak hodnotí uplynulou sezonu futsalisté AFC Kralupy. Mužstvu se totiž povedlo přivést krajský futsal do Kralup nad Vltavou.

Předchozí čtyři ročníky Kralupané nastupovali k domácím zápasům ve Slaném. V letošní sezoně ale zakotvili i s přispěním kralupského zastupitelstva na sídlišti Cukrovar, v hale vedle plaveckého bazénu. A podařilo se nalákat i poměrně dost fanoušků a diváků, kteří pomáhali vytvářet opravdové domácí prostředí. Hráči se svými výkony snad i patřičně odvděčili.

Vzhledem k průběhu sezony je celkové páté místo ze dvanáctky celků hodně lichotivé. V první polovině soutěže překvapivá výhra na hřišti pozdějšího vítěze Malibu Mladá Boleslav odstartovala čtyřzápasovou vítěznou šňůru. Ostatních sedm zápasů ale AFC většinou smolně prohrál. Zato druhá polovina soutěže se enormně vydařila. S bilancí sedmi výher, dvou remíz a dvou porážek byli Kralupští nejlepším týmem odvetné části.

Do 22 zápasů se zapojilo celkem sedmnáct hráčů. Skvěle do týmu zapadli dva novicové Libor Koláček a Václav Trojan. Ten toho sice vzhledem ke svému fotbalovému působení v Libiši moc neodehrál, ale přesto byl velikým přínosem. Druhý novic „štírek“ Libor Koláček se hned zařadil mezi lídry týmu. Jeho dvacet branek moc pomohlo. Oporou týmu byl také letos gólman Míra Pelc patřící mezi nejlepší brankáře celé soutěže. V obraně byl vidět stále nestárnoucí Aleš Moravec. Jeho zkušenosti jsou na hřišti i mimo něj stále znát. Také na Michala Máru byl v zadních řadách spoleh.

Největší klenot ale od letošního roku vyrostl v útočné linii. Benjamínek týmu Lukáš Moravec konečně vyzrál a stal se z něj komplexní futsalista. Je rychlý, technický a hlavně gólový. Se třiceti zásahy se stal nejlepším kanonýrem a hlavním tahounem mužstva. Společně s Liborem Koláčkem vytvořili hodně údernou útočnou dvojici. Směrem dopředu byla vidět i nejlepší střelecká ikona Kralup Jarda Pavlíček, kterého ale letos ve vynikajících výkonech přibrzdilo zranění. O celkové páté místo se ale zasloužili i další členové týmu. V jeho pozadí je předseda Petr Listík, bez něhož by AFC nebyl tam, kde je.

Do další sezony si v Kralupech přejí znovu bavit fanoušky hezkým a atraktivním futsalem. A když štěstí a umění dá, mohli by vylepšit pátou pozici a zopakoval třeba nejlepší třetí místo ze sezony 2006/2007.

Autor: Jiří Slach