Hosté nastoupili k prestižnímu zápasu v nejsilnější sestavě, i s bývalým hráčem AFC Bečvářem, a pokud by se takto scházeli a bojovali pravidelně, určitě by neuzavírali tabulku.

Oba týmy začaly opatrně, s pouhými náznaky šancí. V 5. minutě se rozeběhl středem přes celé hřiště hostující Dubský a podstřelením domácího brankáře otevřel skóre.

Poté AFC převzal aktivitu, neustále prověřoval pozorného brankáře Jika a dokonce dvakrát nastřelil levou tyč. V 18. minutě ale hosté zvýšili z rychlé nenápadné akce na 2:0 a s AFC to v tu chvíli nevypadalo vůbec dobře. Už po 11 vteřinách ale Karas hezky zaběhl za obranu hostí a zblízka snížil na poločasových 1:2.

První podstatná věc druhé půle se odehrála už o přestávce, když se Vymětalík rozhodl navzdory špatnému zdravotnímu stavu a rozumným předsevzetím obětavě naskočit do utkání. Ihned po svém příchodu na hřiště ve 26. minutě aktivním pohybem zcela rozvrátil obranu hostí. Nejprve se dostal do vyložené možnosti V. Pavlíček, ale těsně minul. Z následného útoku ostrostřelec J. Pavlíček srovnal dorážkou na 2:2, už za 16 vteřin opět skóroval po Vymětalíkově přihrávce a za dalších 36 vteřin dosáhl čistého hattricku. Bleskově tak otočil skóre na4:2.

Ve 28. minutě sice hosté po rohu snížili, ale už ve 30. minutě L. Moravec zvýšil po tradičním dlouhém výhozuPelce na 5:3 a přispěl tak bodově naposledy v letošním ročníku, neboť druhou polovinu soutěže stráví na dalekém Novém Zélandu.

A jelikož oba brankáři podávali nadále spolehlivý výkon, zejména Pelcův zákrok proti Markovu sólo nájezdu byl pro vývoj klíčový, brankový stav se přes další příležitosti (většinou na straně AFC)nezměnil.

Průběh utkání domácím potvrdil obavy, že vůbec nepůjde o snadnou záležitost, ale o to více sivítězství považují. AFC se tak před vánoční pauzou po první polovině soutěže dostal na třetí místo průběžné tabulky a na 22. výroční schůzi to jistě bude důvodem k malé oslavě.

AFC Kralupy – Jiko Kralupy 5:3 (1:2)

Sestava a branky AFC: Pelc – Mára, V. Pavlíček, Karas (1), A. Moravec, Janouškovec – J. Pavlíček (3), Vymětalík, L. Moravec (1), L. Koláček, Urban.