Prvenství na Mistrovství České republiky v ledovém lezení na rychlost obhájil v kategorii mužů úřadující mistr republiky Milan Dvořáček, mezi ženami skončila na prvním místě právě Aneta Loužecká. V závodu nastoupilo celkem jedenadvacet mužů a šest žen.
Kvůli zrušení závodu Adrex Ice Run v Liberci zůstává Vírský cepín jediným závodem, zároveň nominačním závodem do rychlostní reprezentace republiky.

První zkušenosti s ledolezením na přírodním ledu získala Aneta Loužecká na ledovci Matanuska na Aljašce. „I když jsem před cestou celé léto trénovala výstupy s použitím cepínu a stoupacími železy s ostrými hroty, tzv. mačkami, přesto jsem musela zvládnout spoustu pro mě nových momentů. Třeba tak banální věc, jako je pouhá chůze při přesunu po ledovcové pláni během hledání místa vhodného ke stoupání vzhůru,“ vysvětlila Aneta Loužecká s tím, že na Aljašku dorazila v září a musela lézt pouze po ledovci.

„Podle místních lezců tu byla nebývalá a extrémně vysoká denní teplota spojená s táním. Stávalo se, že při lezení v ledové jeskyni tam z jejího do modra nádherně zbarveného stropu kapala voda tak hustě, že to připomínalo vytrvalý déšť,“ zavzpomínala Aneta Loužecká na svůj aljašský pobyt.