„Zase škoda prvního setu, stejně jako v Budějovicích jsme ho měli dobře rozehraný, ale my jsme nevyužili několik možností, jak ten set vyhrát,“ mohl po utkání už jen litovat kapitán Aera Marek Šulc.

Jeho tým se jako první dobral setbolu. V dlouhé koncovce se vedení několikrát přelilo z jedné strany na druhou. Když pak domácí přihráli servis na opačnou stranu, Budějovice trestaly a rázem vedly.  

„Druhý a třetí set se soupeř více rozehrál, hlavně na servisu, kde měl několik bodových šňůr. Ještě byl rozdíl v uhrávání těžkých situací, tam byly Budějovice lepší, a proto si myslím, že dneska vyhrály,“ dodal Marek Šulc.

Starší žákyně Volejbalu Mělník vyhrály Český pohár.
Skvělý úspěch! Mělnické žákyně ovládly Český pohár, za sebou nechaly 66 týmů

Pro návrat série na Odolku už Středočeši musí ve čtvrtečním utkání bezpodmínečně zvítězit. V opačném případě jim sezona skončí. „Musíme teď posbírat veškeré mentální síly do čtvrtečního zápasu a věřit, že sem tu sérii ještě můžeme vrátit,“ uzavřel Marek Šulc.

Aero Odolena Voda - Jihostroj Č. Budějovice 0:3

Sety: -29, -17, -19. Esa: 3:9. Bloky: 8:9. Chyby: 19:19. Rozhodčí: Činátl, Rydlík. Diváci: 577. Stav série: 0:2.

O. Voda: Chevalier (10), Carmody (8), Hladík (10), Svoboda (8), Horák (6), Chancy (1), libero Ježek. Střídali: Cukur, Ferraro, Šulc (2), Toman (1).

Č. Budějovice: Giraudo (8), Stoilovič (9), Ondrovič (6), van Schie (21), Michálek (9), Polák (9), libero Kryštof. Střídali: Licek, Sedláček.

Uniqa extraliga, 2. čtvrtfinále: Aero Odolena Voda - Jihostroj České Budějovice (0:3), 20. 3. 2023Uniqa extraliga, 2. čtvrtfinále: Aero Odolena Voda - Jihostroj České Budějovice (0:3), 20. 3. 2023Zdroj: Miroslav Zigo