Hrasl potřebuje každý bod v boji o postup do divize, a Kralupští tak od začátku přenechali iniciativu domácím.

Rychlé kombinace pohyblivého slánského celku se hostům dařilo zachytávat a naopak AFC měl první velkou šanci zápasu. Trojan po rohu prostřelil brankáře, ale tečovaná rána se zastavila na tyči.

Po dalším rohu Kralupských a zpětné přihrávce na vlastní polovinu získal míč útočník domácích a z těžkého úhlu lacino poslal domácí do vedení.

V následujících čtyřech minutách si Hrasl jedinkrát v utkání vytvořil znatelnou převahu a nalomené hosty dvakrát potrestal za pasivitu při bránění. Poločasový výsledek 3:0 nezměnila hlavička Trojana ani volej T. Koláčka. S oběma pokusy si gólman Hraslu pohotově poradil.

Ne už tak s ostrým projektilem Máry, kterým se hosté chytili hned po třiceti vteřinách druhé části. O dvě minuty později prohodil Pavlíček míč na Trojana, a ten po krátké kličce prostrčil míč pod tělem brankáře – 3:2.

Po snížení měli hosté navrch. Domácí uchránila od vyrovnání tyč a ve 29. minutě tak mohli po dobře sehraném rychlém protiútoku opět do dvougólového trháku.

Ve 33. minutě sice po úniku z křídla snížil T. Koláček, ale domácí zápletku nepřipustili. Ze dvou rychlých kontrů přečíslili obranu na čele s bezmocným Heimrathem a odskočili na 6:3. Další branka Trojana v předposlední minutě už jen korigovala konečný výsledek.

V závěru hosté cítili frustraci také z některých výroků rozhodčích a po žlutých kartách přišli o pozici nejslušnějšího týmu soutěže.

„Druhý poločas byl z naší strany nejlepší v letošním roce, i přes porážku jsem spokojen. Jen doufám, že výkon zopakujeme také v utkáních s papírově slabšími soupeři,“ uvedl po utkání hostující kouč Vymětalík.

Jeho tým si v tabulce přeboru pohoršil na páté místo s dvoubodovou ztrátou na třetí Bělou. V neděli Kralupští hostí Tenisáky Benešov a pro udržení medailových ambicí musí nutně zvítězit.

Hrasl Slaný – AFC Kralupy 6:4 (3:0)
Sestava a branky AFC:
Heimrath - Mára (1), T. Koláček (1), Urban, A. Moravec – J. Pavlíček, L. Koláček, Trojan (2).

(am)