Mělnický Sokol vybojoval v kategorii M2 do 110 kilogramů stříbrnou medaili ve dřepu. Celkem v západočeské metropoli zápolilo na 150 závodníků z celé Evropy.

Zvada vstoupil do soutěže opatrně a po prvním pokusu ve dřepu, kdy zvládl s rezervou 200 kilogramů, si na další pokus nechal naložit 220 kg, které opět bez potíží zvedl. Při závěrečném pokusu vážila činka o dalších 20 kg víc. Mělnický silák také 240 kg zdolal s přehledem a získal v konkurenci šesti závodníků stříbro.

Už tak úspěšný nebyl v benčpressu. Superdres mu nedovolil položit na prsa ani 180 kg vážící činku. V mrtvém tahu skončil na výkonu 250 kg. Pokus na 267,5 kg znamenající další medaili už nezvládl.

Získané stříbro je o to cennější, že letošní sezona je pro Štefana velmi náročná. Pracovní vytížení narušuje přípravy na soutěže. Přes potíže si připsal čtvrtý start na evropské nebo světové soutěži, ze kterých se vždy vrátil s medailí. V nadcházejícím období se chce připravit na podzimní mistrovství světa a věří v rozšíření medailové sbírky.

(bb)