„Jakmile se začne rozvolňovat, situaci se přizpůsobíme,“ říká předsedkyně oddílu Michaela Kučerová, podle které individuální příprava nemůže tu společnou na stadionu v žádném případě plnohodnotně nahradit. „Na tréninky by chodily pravidelně všechny děti a trénovaly v partě. Děti to více baví a vzájemně se podporují. Po návratu na stadion se ukáže, kdo pilně trénoval v parku a kdo jen u počítače,“ poznamenala.

Absenci soutěží atletům alespoň zčásti vynahrazuje zapojení se do celorepublikové akce Českého atletického svazu „Makej, sdílej, soupeř!". „Oddíl připravil v lokalitě u Lesní mateřské školky Dubínek nejen pro atlety různé sportovní úkoly,“ přiblížila další aktivitu Michaela Kučerová.

Termínová listina na webových stránkách oddílu připomíná, že na konci dubna by se jako obvykle měly rozjet první venkovní závody. Neratovičtí se vedle krajských soutěží družstev od přípravek po starší žactvo pravidelně účastní také krajských přeborů jednotlivců a dalších individuálních závodů. Ti nejlepší se mohou dostat na republikový šampionát, případně největší žákovský závod v Evropě European Kids Athletics Games. Jakou podobu bude sezona nakonec mít, je v tuto chvíli těžké odhadovat.

„V loňském roce byla situace obdobná, termínovou listinu jsme šestkrát předělávali, oficiálně se sezona zahájila až 1. června akcí Spolu na startu. Všechny závody se posouvaly, některé se neuskutečnily vůbec,“ připomněla Kučerová. Předpokládá, že se zpožděním se začne také letos. „Už byla zrušena celá halová sezona i plánovaná Olympiáda dětí a mládeže, ta ale byla přesunuta na rok 2022. Doufáme, že se vše brzy rozběhne. Ne každého baví trénovat bez poměření sil.“