Jeden tým se skládal z desítky mladých závodníků a každý z nich absolvoval celkem tři disciplíny – běh na padesát metrů, skok do dálky a hod raketkou. Čtvrtou a samostatnou kategorií byla štafeta 8 x 200 metrů. Přitom se družstvu započítávalo osm nejlepších výsledků a neratovický oddíl na akci vyslal dvě party.

V očekávané štafetě se bohužel hned na prvním úseku projevilo zranění jedné z neratovických nadějí, Jan Pasovský se ale díky velké bojovnosti kousl a vyčerpaně kolík předal na třetím místě. I díky této velké vůli Neratovice ve štafetě skončily na parádním druhém místě, což společně s předchozími výsledky znamenalo celkové vítězství jednoho ze dvou družstev. Druhá parta brala desáté místo a i to je z téměř třicítky týmů solidní umístění.

„Doufali jsme, že bychom mohli atakovat stupně vítězů, ale celkový triumf je naprostá fantazie. Do poslední chvíle jsme netušili, jak na tom naše naděje jsou, jednotlivé disciplíny totiž probíhaly ve třech odlišných sektorech a měli jsme podrobné informace jen o našich výsledcích,“ pokračovala Michaela Kučerová.Neratovická atletika tak dokázala vylepšit výkony z předchozího roku, po úspěšné obhajobě prvního místa se druhé družstvo umístilo o šest příček výš a už zítra čeká totožné finále krajského přeboru kategorie mladších žáků a mladších žákyň.

DALŠÍ ÚSPĚCHY

Kromě krajského finále letos oddíl startoval také na dvou celorepublikových akcích. Jednou z největších sportovních událostí konaných na území České republiky je bezesporu atletický mítink Zlatá tretra v Ostravě. Nedílnou součástí je i běžecký seriál pro děti do jedenácti let.

Toho se zúčastnila dvojice neratovických závodnic (Tereza Kučerová a Nikola Vilímová), které se přes jednotlivá kola probojovaly až do finále. To bylo letos poprvé součástí hlavního programu této prestižní atletické akce, obě děvčata absolvovala svůj závod před zaplněným patnáctitisícovým hledištěm.

Plných ochozů stadionu a hvězdných jmen včetně běžecké legendy Usaina Bolta se neratovické reprezentantky rozhodně nezalekly. Tereza Kučerová v běhu na dvě stě metrů vybojovala krásné páté místo a Nikola Vilímová v běhu na tři sta metrů skončila osmá.

Ve stejném termínu se v Brně konaly i Hry VIII. letní olympiády dětí a mládeže, kde měla neratovická atletika opět dva své zástupce – Dana Bareše a Vaška Nepomuckého. Prvně jmenovaný se probojoval do finále běhu na šedesát metrů, kde skončil na skvělém osmém místě, ve skoku vysokém navíc atakoval první desítku. Václav Nepomucký si za výkon 14.61 metrů ve vrhu koulí přivezl bronz.