Mělničané přijeli do dolního Povltaví téměř s kompletním kádrem, patřičně nabuzení a s cílem získat body. Ty ale zůstaly v sobotu doma (79:68).

Michal Kazda, hrající trenér domácího Kaučuku, byl s první výhrou po vyrovnaném prvním poločase nad míru spokojený: „Musím po pravdě říct, že jsme se teprve dnes sešli v plném počtu. Tým má tréninkové manko a musíme na sobě v dalších čtrnácti dnech dost zapracovat. V prvním kole je pro nás každý soupeř těžký, ale povedlo se. Družstvo má dobrou fyzičku a věřím, že se v dalších zápasech bude dařit. Dnes soupeř v touze po vítězství trochu více riskoval, což se projevilo větším počtem faulů. Naše družstvo si fauly šetřilo. Bylo to tím, že jsme si více pomáhali pod košem při zónové obraně. Dařilo se nám i být ve správný čas na správném místě, a proto nebylo nutné hru přitvrzovat a srážkám se soupeřem jsme se vyhýbali.“

Mužstvo Kralup vyhrálo hned druhý den také odvetu v Mělníku (69:89). Hrající trenér Mělníka Tomáš Kvasný neměl z výsledku radost. Oceňoval ale zejména u mladších spoluhráčů, kteří se s týmem teprve sehrávají, zaujetí pro hru. V soutěži chce poražený celek figurovat do osmého místa. Kralupy loni skončili páté a byly tedy podle názoru trenéra favoritem obou duelů.

V dalším kole čeká Kralupské měření sil s Brandýsem a Mladou Boleslaví, která loni bojovala ve finále. Až tento dvojzápas nejspíš prověří ambice v soutěži.