Mladší minižákyně basketbalového klubu Junior Kralupy se zúčastnily pod vedením trenérky Martiny Moravcové a asistentek Ivany Šlehoferové a Renáty Procházkové mezinárodního velikonočního turnaje ve Vídni.

Největšího basketbalového turnaje ve střední Evropě se zúčastnilo 471 dívčích a chlapeckých družstev ze 24 zemí všech kategorií od 11 do 20 let. Kralupská děvčata soutěžila v kategorii nejmladší (dívky do 12 let). V ní bylo dvanáct družstev rozdělených do tří skupin. Družstvo z Kralup vyhrálo svou skupinu B, když porazilo celky z Itálie, Německa a Maďarska. V osmifinále skončily na štítě týmu z Mělnicka znovu hráčky z Itálie. Postupu do finále zabránily v semifinále Belgičanky z basketbalové školy, které se staly pozdějšími vítězkami této věkové kategorie.

Turnaj byl pro tým BK Junior vrcholem přípravy na blížící se přebor republiky mladších minižákyň, který se v dané kategorii poprvé v historii uskuteční v Kralupech (25. - 27. 5. ve sportovní hale Na Cukrovaru).

 

Tým mladších minižákyň BK Junior Kralupy:

Adéla Hurtíková, Adéla Kohoutová, Michaela Langová, Magda Šlehoferová, Andrea Procházková, sedící zleva: Kateřina Staňková, Eliška Tintěrová, Kristýna Kejmarová, Štětková Iveta, stojící zleva: zraněná Jana Kovaříková, asistentka Renáta Procházková, Eliška Micková, Michaela Beránkvoá, Štětková Renata, Bára Šimková, Tereza Janáčová, Anna Fuková, asistentka Ivana Šlehoferová, Michaela Pokorná a trenérka Martina Moravcová.