Basketbalový klub udržuje s přímořským francouzským městem družbu už řadu let. Po přijetí starostou se družstva zúčastnila basketbalového turnaje ve městě Elne.

Mladší žákyně podlehly v zápase s výběrem Perpignanu 49:65. Družstvo oslabeno o zraněnou kapitánku Šlehoferovou podalo slušný výkon a proti děvčatům o dva roky starším drželo krok až do třetí čtvrtiny zápasu.

Ani družstvo žen nenastupovalo kompletní, chybělo hodně zraněných, sestavu tak doplnily mladší žákyně Andrea Procházková a Renata Štětková. Proti Saint Esteve neodvrátil porážku (66:77) ani výborný střelecký výkon Zity Čermákové (24).

Do posledního zápasu nastoupili muži, kteří se utkali s družstvem Canet. Kralupští předvedli vyrovnaný výkon, ale v poslední čtvrtině se jim přestalo střelecky dařit a zápas také prohráli (63:75).

Po náročném turnajovém dni čekal týmy celodenní výlet do Barcelony, kde mimo památek navštívily olympijský a fotbalový stadion. „BK Kralupy Junior děkuje městu za finanční podporu a těší se na další reprezentaci města na mezinárodních turnajích,“ komentovala povedenou akci trenérka mladších žákyň Ivana Šlehoferová.

(lk)