Vstup do nedělního utkání byl ze strany domácích hráčů vlažný. Ve druhé minutě prohrávali 0:8, až poté mírně zkorigovali. Největší zásluhu na tom měl Jakeš, který zaznamenal v první čtvrtině 17 bodů!

Do konce první části se nakonec domácí dotáhli na rozdíl pouhých dvou bodů. Ve druhé čtvrtině se snažili kutnohorští hráči odskočit na větší bodový rozdíl, ale domácí se drželi na dosah zejména díky svým úspěšným pokusům za tři body. Kutnohorským se podařilo bodově odskočit v rozmezí 7. až 9. minuty druhé čtvrtiny (36:47), ale v závěru poločasu se toho událo ještě celkem dost a poločasový výsledek hovořil 44:52 pro Sokol KH.

Ve třetí čtvrtině si hosté udržovali náskok okolo deseti bodů. Za zmínku stojí dvě famózní smeče Martina Kocourka. Zejména za druhou smeč přímo z náhozu od Honzy Málka by se nemuseli stydět ani v extralize!

Do závěrečné čtvrtiny tak šli Sokolové v dobré náladě a s vedením 65:77. Ve čtvrté čtvrtině už domácí věděli, že proti výborně hrajícím hráčům ze stříbrného města nemají moc šancí. Závěrečné minuty utkání si hosté vychutnávali a po několika rychlých protiútocích navýšili skóre na rozdíl dvaceti bodů. V předposlední minutě hvězda utkání Martin Kocourek zaznamenala stý bod týmu, a Mělničtí tak museli zkousnout porážku na svém hřišti se stobodovým přídavkem.

Basketbalisty nyní čeká vánoční pauza, ale už 10. a 11. ledna 2009 zavítají do Kralup a do Slaného.

BK EBC Mělník – Sokol Kutná Hora 80:102

Body: Jakeš 33, Onderka 13, Kvasný 11, Rajnoch 8, Šťastný 8 – Kocourek 31, Říhovský 26, Málek 13, Prušinovský 11, Aufrecht 9. Trestné hody: 17/11 (64,7%):13/8 (61,5%). Trojky: 11:6. Fauly: 12:17. Rozhodčí: Strnad, Týř. Čtvrtiny: 23:25, 21:27, 21:25, 15:25.