Družstvu velmi chybí bojovnost nemocné rozehrávačky Adély Hurtíkové, která v základní části ještě nenastoupila. Před týdnem děvčata hrála proti USK Praha a BK Strakonice. V zápasech Kralupanky střelecky táhly kapitánka Šlehoferová s Procházkovou, nikdo další se ale výrazně nepřidal, a proto to na body nestačilo.

O uplynulém víkendu děvčata předehrávala zápasy z jarních prázdnin. V Hradci Králové a Trutnově nemohla nastoupit ani kapitánka Šlehoferová, která na čtvrtečním tréninku doplatila při své rychlosti na špatně uklizenou podlahu v hale a zvrtla si kotník. Proti Trutnovu chybělo citelně oslabenému družstvu k výhře málo. Vůdčí i střeleckou úlohu převzala Procházková, ale opět bez bodového efektu.

„Musíme si hlavně přát, aby se děvčata brzy uzdravila z nemocí a úrazů, protože v plné sestavě jsou schopna porazit většinu soupeřů,“ zdůraznila prezidentka kralupského klubu Radana Hniličková. Už ve čtvrtek od 16.30 hodin BK Junior dohrává na domácí palubovce zápas s Trutnovem, který v prosinci nedorazil kvůli chřipce. (r)