Domácí basketbalistky hrály v sobotu proti Benešovu zkušeně a jejich tvrdý a týmový basketbal jim přinesl zasloužené vítězství. První čtvrtina byla zpočátku velmi nervózní a obrany dominovaly nad útoky (4. minuta 2:2).

Krátce po polovině první čtvrtiny seBenešovdostal poprvé, alei naposledy do vedení (9:14). Domácí děvčata takřka okamžitě odpověděla osmibodovou šňůrou, a tak první čtvrtina skončila dvoubodovým vedením Kralup (17:15).

Ve druhé čtvrtině si obrany daly pauzu a hrál se velmi rychlý útočný basketbal. Žádný tým si však nebyl schopen vytvořit výraznější náskok. Druhá část hry tak skončila nerozhodně 22:22 a v poločase bylo skóre 39:37.

Po přestávce začaly lépe domácí hráčky a vytvořily si až desetibodový náskok (55:45). Benešačky se však nesložily a rychle snížily až na dvoubodový rozdíl (55:53).

Na přelomu třetí a čtvrté čtvrtiny však kralovaly ženy Kralup a desetibodovou šňůrou se vrátily do dvanáctibodového vedení. Ve zbytku zápasu se hrálo stylem „koš za koš“ a kralupské hráčky si vítězství zkušeně pohlídaly.

„Pro výhru v Kralupech je potřeba podat nadprůměrný výkon. To se našim hráčkám nepodařilo a proti dobře hrajícím domácím jsme udělali zbytečně mnoho chyb. Holky sice bojovaly až do konce, ale na vítězství to tentokrát nestačilo,“ zhodnotil zápas asistent trenéra Benešova Jakub Malý.

Sobotní výhruKralupanky zopakovaly také v neděli nad DSK Karlín a po polovině soutěžedrží páté místo, nejbližší zápasy odehrají druhý víkend v lednu proti týmům Sparty.

BKJ Kralupy – BC Benešov 81:69 (39:37)
Body: Nováková 17, Němcová 15, Melicharová 12, Ernatová 11, Herberová 9, Čermáková 8, Věšínová 5, Krásová 4 -Koubová 18, Hřebíková 13, Karmazínová 13, Kratochvílová 12,Mazurová 7, J. Němcová 6. Trestné hody: 21/18:16/12. Trojky: 6:7. Fauly: 19:20. Čtvrtiny: 17:15, 22:22, 21:16, 21:16.

BKJ Kralupy – DSK Karlín 76:71 (39:33)