Nevídané! Mělník bude mít zástupce ve dvou nejvyšších soutěžích v jednom sportu.

Tím sportem je futsal a tím týmem je Olympik Mělník. Áčko Olympiku bude letos premiérově startovat v nejvyšší celostátní soutěži, ve které si vybojoval účast loňským vítězstvím ve II. druhé lize.

Ta se před začátkem letošní sezony potýká s nebývalým problémem. Hned pětice mužstev se do soutěže z nejrůznějších důvodů nepřihlásila. Osloveny tak byly celky z divizních soutěží. A jedním z celků, které nabídku akceptovaly, byla právě rezerva Olympiku.

O pár slov jsme poprosili manažera Olympiku Mělník Pavla Šubu.

Co se vlastně stalo, že mělnické béčko bude hrát ve druhé futsalové lize?
Z různých důvodů (např. finance nebo potíže s velikostí hal) se do 2. ligy nepřihlásilo několik celků (Písek, Lochotín, Kmochův Odkaz Praha, Sokolov). Takže najednou bylo ve 2. lize jen 8 týmů. Když nás představitelé svazu oslovili s nabídkou startu našeho rezervního týmu ve 2. lize, váhal jsem jen chvíli. Jsem zastáncem hrát, pokud to jde, co nejvyšší soutěž u všech našich týmů, což zákonitě vede k zvyšování kvality všech hráčů.

Plánuje se posílení kádru pro druhou ligu?
Máme v kádru ,,A“ týmu na 20 kvalitních hráčů a 4 brankáře, což pro jednu soutěž (1. ligu) je docela dost, takže není potřeba posilovat. ,,B“ tým bude vycházet z kádru ,,A“. Jediné, co bude mít svoje, je realizační tým.
Bude tým na soutěž stačit?
Stačit? Jsem přesvědčen, že budeme hrát opět v popředí.

Jaké vlastně budou cíle „B“ týmu ve druhé lize?
Cíle budou stejné jako v poslední sezóně, tzn. vyhrát celou soutěž.

Proč se nebude hrát druhá liga v hale v Mělníku, ale v Neratovicích?
To je již obehraná a velice známá písnička. Sice jsme se snažili o možnost hrát v Mělníku, ale naše stará Bios ,,aréna“ již nevyhovuje ničemu na větší úrovni, takže i ,,B“ tým bude hrát svá domácí utkání v Neratovicích a povětšinu po zápasech ,,A“ týmu.

Jste v České republice raritou, nebo má ještě nějaký klub zástupce ve dvou nejvyšších soutěžích?
Ano, jsme jediní v ČR, kdo bude mít svá dvě první mužstva v obou nejvyšších soutěžích. Jsem na to pyšný. Je to jako mladý strom, který v budoucnu přinese ovoce.

Určitě se zvýší i ekonomická zátěž pro klub. Můžete alespoň řádově naznačit, o kolik vzroste roční rozpočet klubu?
Přesně tak. Větší náklady nás bude stát cestování, pronájem hal k zápasům a tréninkům a také zabezpečení domácích utkání. Odhaduji to o 80-100.000. Doufám, že nám pomůže i naše město.