Po úspěšném předešlém víkendu vedli Benešovští na zápasy 2:0 a na ten třetí do Kralup je přijelo podpořit asi 30 fanoušků. Domácí splnou halou v zádech nechtěli prodat kůži lacino, a zápas tak sliboval velký boj, skvělou podívanou a vynikající atmosféru.

Benešovští hráči byli herně aktivnější a měli nepatrný náskok, domácí se drželi díky proměňování trestných hodů. Ve druhé čtvrtině domácí zlepšili střelbu a proměňovali všechny svoje pokusy, často tříbodové. Hostům se naopak dařit přestalo a do šaten v půli odcházeli s devítibodovým mankem (38:29).

Po přestávce se situace podobně jako minulý víkend naprosto obrátila. Domácí chybovali v rozehrávce, hosté proměňovali rychlé protiútoky i trestné hody a naprosto sebrali Kralupským vítr z plachet. Mezi 25. a 35. minutou nastříleli dvacet bodů oproti pěti kralupským a ve velkém stylu se tak vrátili do vedení.

Když do konce zbývalo asi šest minut, Kralupy zmobilizovaly všechny síly, využívaly benešovských chyb v obraně a osmibodový náskok tak byl velmi křehký. V tu chvíli se ale střelecky chytil Michal Novák a obratem vracel míč do obroučky domácích. Sílící nápor hráčů Kralup, kteří si uvědomili, že od konce sezony je dělí jen pár minut, nezlomila ani trojka Jakuba Malého.

Času se ale nedostávalo, a tak museli pro zabrzdění hry domácí hodně faulovat. Přestože úspěšnost trestných hodů Benešova byla jen kolem padesáti procent, náskok uhájili a stali se tak mistry kraje s právem účasti ve druhé lize.

Kralupy – Benešov B 63:72 Fauly: 22:23. Trestné hody: 22/13:36/26. Čtvrtiny: 13:16, 25:13, 12:22, 13:21. Konečný stav série: 0:3.

TOMÁŠ VOREL