„Výsledek vypadá hrozivě, ale úplně neodpovídá. I když jsme udělali hodně chyb, tolik branek jsme si nezasloužili,“ komentoval druhou nejvyšší porážku v sezoně trenér Mělníka Jakub Němec.

Hosté s novým trenérem Brunem Barbosou a dalšími dvěma zahraničními posilami poprvé pohnuli výsledkem v šesté minutě a do poločasu skórovali ještě dvakrát. Zbylých šest tref vměstnali do závěrečné desetiminutovky. Domácí se dočkali po dorážce Nečase alespoň čestného úspěchu v závěru.

„Kromě asi třinácti minut ve druhém poločase, kdy jsme Teplice výrazně přehrávali, byl soupeř daleko lepší ve všech směrech a vyhrál naprosto zaslouženě,“ rozebíral Němec utkání, na jehož průběhu se podle něj podepsala i značná marodka. „Měli jsme co dělat, abychom dali dohromady osm zdravých hráčů.“

Hosté mluvili o koncentrovaném výkonu od první do poslední minuty. „Věděli jsme, že Mělník je doma velice nebezpečný, dokázal porazit například Spartu. Trenér je ale měl dobře nastudovaný,“ pochvaloval si Rostislav Šebek. „V prvním poločase se nám dařilo hrát rychle, ale trpělivě. Druhý poločas už Mělník kousal trošku méně, my nepolevili a přidali branky, které jsme si zasloužili," dodal.

Podle dalšího úspěšného střelce Jiřího Novotného sehrál svou roli i první zápas pod vedením nového kouče. „Všichni se chtěli ukázat a zabojovat o místo v sestavě. Zahráli jsme velmi dobře, trenér tak bude mít se skládáním optimální sestavy zamotanou hlavu,“ poznamenal.

Olympik Mělník - Svarog Teplice 1:9 (0:3)
Branky a nahrávky: 38. Nečas (Vokoun) – 6. Daniel (Rodrigo), 12. Baran (Jeronimo), 14. Nene (Teka), 32. Claudinho (Tato), 36. Teka (10 m kop), 36. Tato, 37. Novotný (Baran), 38. Šebek (Novotný), 39. Daniel (Novotný).