„Bude to letos makačka vše připravit, aby účastníci dostali, na co jsou u nás zvyklí," nevzdávají se pořadatelé na čele s Josefem Burianem toho, že v sobotu 3. srpna v 10 hodin pošlou účastníky popáté na 21 kilometrů dlouhou trať.

Právě na základě událostí ze začátku měsíce zřídil Maraton klub Miřejovice účet pro podporu obnovy Miřejovic a okolních obcí. „V současné době můžete na tento účet přispět libovolnou částkou. Veškeré prostředky budou využity pro nákup potřebného materiálu na úklid," dodává Josef Burian s tím, že na stránkách www.mkmirejovice.cz budou uvedeny také tabulky přispěvatelů a výdajů. „Miřejovice a přilehlé okolí jsou záplavová oblast a nelze vyloučit opakování povodní, proto bude účet zachován a každý rok do něj bude přispíváno částí startovného. V případě povodně budou peníze k dispozici okamžitě."

Podpořit Miřejovice lze také účastí na pátečním čtyři kilometry dlouhém benefičním Běhu proti vodě, který odstartuje v 18 hodin v pražském Krčském lese. Více na facebooku Báječné ženy v běhu.