Prezentace závodníků proběhne v budově mělnické radnice od 8 do 9.30 hodin, v 10 hodin bude závod na náměstí Míru zahájen a 15 minut poté budeodstartován.

Běžci se vydají ulicí Legionářů na Pšovku, kterou proběhnou asi v 10.20 (při návratu asi kolem 11.40) a pokračují přes železniční nadjezd na Chloumek, kde je pro ně připravena na pátém kilometru občerstvovací stanice. Čelo závodu by se tam mohlo objevit asi kolem 10.35 (při zpáteční cestě asi v 11.40) a přes Lhotku zamíří do podzimem zbarveného Kokořínského údolí.

Obrátku na Harasově s druhou občerstvovací stanicí mohou dosáhnout ti nejrychlejší již před 11. hodinou a po stejné trase se budou vracet zpět do Mělníka, kde je vítěz očekáván v cíli na náměstí asi v 11.45 hodin.

Velkou roli ale bude hrát také počasí, náročná členitá trať na zpáteční cestě s téměř kilometrovým stoupáním ze Lhotky a hlavně pak závěrečný kopeček ze Pšovky na mělnické náměstí. Závod se běží za plného silničního provozu, proto pořadatelé žádají řidiče jedoucí v době závodu po uvedené trase o zvýšenou pozornost a ohleduplnost vůči běžcům, za což jim předem děkují.

Dobu mezi startem a cílem hlavního závodu vyplní v 10.20 závodem žactvo (mladší na 500 m a starší na 1000 m). V 10.30 hodin přijdou na řadu nejmenší začínající sportovci – předškolní děti, které v doprovodu svých rodičů absolvují své první běžecké pokusy v rámci programu Začínáme běhat. Letošní 23. Běh Kokořínským údolím bude zakončen slavnostním vyhlášením vítězů závodu s předáním cen na náměstí ve 14 hodin