Mělnický galavečer bojových sportů představí ve špičkových zápasech nejlepší místní boxery a thai boxery. Vše vypukne v sobotu 12. prosince v Masarykově kulturním domě v Mělníku.

Mediálním partnerem galavečera bude Mělnický deník.

Letošní rok byl v těchto sportech pro mělnické borce velice úspěšný. Získávali cenné body v České republice i v zahraničí, vybojovali titul mistra republiky, úspěšně reprezentovali na mistrovství Evropy i mistrovství světa. Vyzpovídali jsme pořadatele celého večera Bohuslava Bubníka, Rudolfa Kraje a Kryštofa Marounka.

Kdo všechno se představí na galavečeru bojových sportů?

Do zápasu na galavečeru nastoupí za domácí týmy deset mělnických borců. Šest boxerů, čtyři thai boxeři, jeden za Mělník hostující boxer z Jičína a v neposlední řadě mělnický boxer vozíčkář v zápase paraboxingu. Všichni mělničtí bojovníci se na tuto sportovní událost tvrdě připravují, protože předvést veškeré své dovednosti a vůli na domácí půdě je pro ně vždy něco výjimečného. Pro některé z nich dokonce půjde o vrchol jejich mnohaletého úsilí, když na tomto galavečeru nastoupí do posledního zápasu své sportovní kariéry.

Co všechno bude k vidění?

Mezi jednotlivými zápasy diváci zhlédnou doprovodný program v podobě dalších úspěšných mělnických oddílů z oblasti úpolových sportů a umění velmi účinný izraelský sebeobranný systém Krav maga a oblíbené korejské bojové umění Taekwondo. Také se zde představí ukázkou mělnický oddíl juda. V průběhu večera bude rovněž udělena Cena města Mělníka dlouholetým mělnickým trenérům boxu Václavu Pojkarovi a Oldřichu Jourovi za sportovní a trenérskou činnost. Tito dva pánové stojí i za současnými úspěchy, vychovali nejen vynikající boxery, ale i své trenérské následníky.

Kdy akce začíná a jak dlouho bude trvat?

Hlavní program začne v devatenáct hodin. Pokud nebudou zápasy končit před limitem, měla by celá akce trvat přibližně do třiadvacáté hodiny. Navíc chceme dát příležitost i začínajícím sportovcům z našich oddílů, budou proto zařazeny i exhibiční předzápasy, kdy nastoupí svěřenci, kteří za sebou nemají zatím žádný zápas chceme i jim dát příležitost ukázat, co se naučili a vyzkoušet si premiéru v ringu. Exhibiční předzápasy začnou v šestnáct hodin.

Máte pozvané i nějaké významné hvězdy odjinud?

Vzhledem k tomu, že na Mělníku máme tolik úspěšných boxerů, na žádnou velkou hvězdu „z velkoměsta" už nám nezbyl prostor… A hlavně není potřeba lákat diváky na cizí jména, celý galavečer je koncipován jako poděkování mělnickým sportovcům, oddílům a trenérům.

Jak vás vůbec napadlo takovou akci vytvořit?

Galavečer společně pořádají tři mělnické oddíly, SK Box Mělník vedený Kryštofem Marounkem, Boxing Mělník Rudolfa Kraje a Muay Thai Sokol Mělník založený Bohoušem Bubníkem. Rozhodli jsem se zkusit takovou akci uspořádat jako poděkování našim zápasníkům, kteří reprezentují město Mělník a někteří jsou i v reprezentačním týmu České republiky. Letošek byl pro naše oddíly velice úspěšný, kluci získali medaile i tituly z mistrovství ČR, účastnili se i mistrovství Evropy a mistrovství světa. Chceme proto uspořádat slavnostní večer, aby se společně ukázali před domácím publikem a také aby se i veřejnost přesvědčila, že bojové sporty nejsou prvoplánovým mlácením, ale že se jedná o velmi komplexní a sofistikované sporty založené na sebeovládání a překonávání sebe samého a taktice. Jsme rádi, že město Mělník a Mekuc podpořili tuto akci a jsou jejími spolupořadateli. Dlouho jsme hledali vhodný a důstojný prostor, kam by se vešel ring a byl zde dostatek míst pro diváky, doufáme, že se v divadelním sále Masarykova kulturního domu podaří zorganizovat i takto nestandardní akci.

Vím, že se podařilo získat nový ring, za pomoci dotace od města. To bude první akce, na které bude využitý?

Ano. Samozřejmě ale bude využitý celoročně pro tréninky všech mělnických boxerských oddílů.

Co si od této akce slibujete?

Pokud se galavečer podaří a bude mít úspěch, nevylučujeme v budoucnu zopakování podobné akce. Na Mělníku se nikdy takový sportovní večer nekonal, přestože město má spoustu úspěšných oddílů a sportovců. Uvidíme, zda se podaří z galavečerů udělat tradici a sportovním úspěchům mělnických borců dodat patřičný lesk. Přijďte se pobavit, podpořit domácí borce a společně s ostatními diváky vytvořit nezapomenutelnou atmosféru večera, kdy se mělničtí borci mezi šestnácti provazy postaví zbytku republiky.

BARBORA WALTEROVÁ