Domácí, znovu hnáni za body zaplněnou místní halou, měli snový nástup do utkání. Ve čtvrté minutě Josef Gabčo předložil po vydařené individuální akci perfektní přihrávku Martinu Koubkovi, který se do odkryté klece nemýlil. Zanedlouho Olympik vedl už o dvě branky – mizerné rozehrání plzeňské standardní situace potrestal zachycením míče a následným proměněním samostatného úniku Dominik Zdržálek. 

Mělničtí hráli proti kvalitnějšímu soupeři hodně tvrdě. Sudí Řeháček s Milnerem Olympiku ostřejší zákroky na hraně pravidel netolerovali a už v desáté minutě měli domácí pět akumulovaných faulů. To se následně projevilo na skóre zásadním způsobem. Nejprve Plzeň snížila ze standardní situace a za další dvě minuty využila penaltu, díky které srovnala na 2:2. Navíc dala ve stejné minutě třetí gól, šikovnou tečí se do protipohybu Jenče prosadil Abrham.

Svěřenci trenéra Pavla Šuby se brzy dočkali vyrovnání. Mělník doslova vyšachoval obranu soupeře a na konci překrásné akce stál kapitán Matěj Sváta, který uklidil míč do branky. Poté tým znovu fauloval a z další penalty nadvakrát vrátil Plzni vedení aktivní Abrham.

V první půli to nebyl zdaleka konec. O minutu později mělničtí mohli slavit počtvrté, dělovkou na zadní tyč propálil Němce Josef Gabčo. Ten se, jak už je tradičním zvykem, během první půle několikrát dostal do křížku s hostující střídačkou i rozhodčím, mimo to ale stihl dávat i góly a připravovat finální přihrávky. Nutno však podotknout, že ani chování plzeňské lavičky nebylo často v mezích fair play a hlavně zraněný trenér David Frič na sebe upozorňoval třeba i rasistickými výroky. 

Stav 4:4 do přestávky nakonec nevydržel, ke smůle mělnických příznivců udeřil Interobal ještě dvakrát, jednou z další penalty. 

ZMĚNA V BRÁNĚ NEPOMOHLA

Do druhé půle šel Olympik s novým brankářem Rusakem. Ten byl na place necelé dvě minuty a už tahal míč ze sítě, sedmou trefu Plzně obstaral Abrham, který tak uzavřel hattrick. Stejný hráč navíc z další akce udeřil počtvrté a to byl nakonec jeden z klíčových zásahů celého utkání. 

Domácí tým sice zbraně nesložil. Josef Gabčo dalšími dvěma góly snížil na 6:8, zkušený Interobal už ale ve zbytku utkání neinkasoval. Svůj náskok navíc nemilosrdně navyšoval a rozebraná defenziva Mělníka dostala ve zbytku utkání ještě pět krutých facek.

Střídačka nováčka působila v závěru souboje hodně odevzdaně, kapitán Matěj Sváta například neudržel slzy. Tak moc tým trápí to, že je bez potřebných bodů. Nezbývá nic jiného, než znovu zmobilizovat síly a bojovat příště. 

„Vedli jsme a to se mělo udržet, položili nás zbytečné hrubky. Plzeň využila své velké zkušenosti, proměňovala nabídnuté šance. Je to velká škoda, protože vyhrávat rozhodně můžeme,“ zhodnotil souboj mělnický Martin Koubek.

Plzeňský kapitán Michal Holý měl po závěrečném hvizdu radost ze tří bodů. I on si ale byl vědom toho, že k vynikajícímu futsalu mělo vystoupení jeho týmu daleko: „Tohle s pěknou hrou nemělo nic společného. Můžeme být spokojení s výhrou, ale to je tak asi všechno, Mělník futsal vůbec nehrál.“

Samostatnou kapitolou jsou po klání Mělníka s Plzní rozhodčí. Ti utkání pod dohledem delegáta Jiřího Hanzlíka prostě nezvládli, na čemž se vzájemně a neosobně shodly v pozápasových hodnoceních oba kluby. Takhle ne, pánové!

SK Olympik Mělník – Interobal Plzeň 6:13 (4:6). Branky: 4. Koubek (Gabčo), 8. Zdržálek, 13. Sváta (Gabčo), 15. Gabčo (Jenč), 24. Gabčo (Sváta), 28. Gabčo (Zdržálek) – 10. Vnuk (Holý), 12. Holý (pen.), 12. Abrham (Sláma), 14. Abrham (Havel) (10 m kop), 15. Štrajt (10 m kop), 17. Sláma (Koc), 22. Abrham (Štverák), 22. Abrham (Křemen), 33. Vnuk (Křemen), 33. Vnuk (Štverák), 35. Křemen (Štverák), 39. Vnuk (10 m kop), 40. Křemen (Vnuk).

Olympik Mělník: Jenč (Rusak) – Zdržálek, Prejsa, Prieložný, Sváta “C”, Gabčo, Babovák, Němec, Koubek, Mažári, Buzek, Surmaj.