Sobotní grémium klubů futsalové divizní skupiny A přineslo další negativní novinky pro nový ročník. Soutěže se mělo původně zúčastnit jedenáct týmů, ale jak se v sobotu ve Slaném ukázalo, objevily se další dva týmy, které znehodnotily několikaměsíční práci vedení divize, jenž mělo s přípravou letošního ročníku hodně práce, zejména díky doplňování druhé ligy západ právě z této divizní skupiny.

Prvním oddílem, který se odhlásil těsně před startem soutěže, je Botafogo Mělník. „Klub dlouho nereagoval na maily, zástupce klubu několik týdnů nezvedal ani telefony, až dva dny před Grémiem poslal omluvnou smsku, že je na školení a nemůže telefonovat, ale s tím, že klub hrát soutěž nebude a jaké ho čekají tresty,“ sdělil ostatním klubům člen vedení divize A Pavel Nepil.

Druhým týmem, který se nového ročníku nezúčastní je KuVok Česká Lípa. „Oba kluby dostanou obrovské tresty a v podstatě ve futsale skončily. Stejně jako kluby budou tvrdě potrestáni i hráči obou klubů,“ pokračoval Pavel Nepil.

Vzhledem k jednání funkcionářů obou klubů určitě půjde o tresty zasloužené. Předseda divizní skupiny Jiří Chaloupka dokonce uvažoval o rezignaci. „Ano skutečně je to tak, po obrovských problémech v létě s přípravami nového ročníku, mě jednání těchto klubů velmi znechutilo a o rezignaci jsem chvíli skutečně uvažoval. Ale Pavel Nepil mně to rozmluvil a začali jsme přemýšlet jak nový ročník ještě zachránit, aby byl plnohodnotnou soutěží. Snahou bylo soutěž doplnit alespoň na deset týmů, a to se nakonec podařilo.“

A kdo nakonec doplnil soutěž na deset týmů? „Naši nabídku přijal druholigový Olympik Mělník, který do soutěže přihlásil svůj rezervní tým. Jeho zástupcům je potřeba poděkovat. Soutěž tak bude hrát alespoň deset týmů,“ uvedl Pavel Nepil.

Ambiciózní druholigový tým, který se netají cílem postoupit do první ligy, možnost hrát vyšší soutěž také uvítal. „To, že naše rezerva bude hrát místo krajského přeboru divizi, vítáme. Pro naše mladé hráče to bude lepší pro nasbírání zkušeností a pro další výkonnostní růst,“ sdělil trenér a manažer týmu Pavel Šuba.

Letošní ročník tedy bude nakonec hrát deset týmů. Přesto se v každém kole odehrají pouze čtyři zápasy. Kluby už mají zamluvené termíny v halách, a tak není možné soutěž krátce před startem znovu přelosovat. Tabulka tak bude hodně nepřehledná.

 

ÚČASTNÍCI DIVIZE A2007/2008

RSC Čechie Slaný
SELP SV Ml. Boleslav B
Celtic Kladno
TJTZ Atlantic Rakovník
FC Brandýsek
Mapa Česká Lípa
TJ Dalmach Turnov
PK Třebusice
CSKA Výšina Ústí n. L.
SK Olympik Mělník B