Rozhodující utkání o třetí místo v extralize volejbalistů se hrálo v Českých Budějovicích. Odolena Voda bojovala o medaili, která podle slov asistenta Milana Hadravy měla pro jeho svěřence cenu zlata, Aero získalo cenný kov před dlouhými osmnácti lety.

Jihostroj České Budějovice po vítězství v Českém poháru myslel určitě na finále, ale každé umístění „na bedně“ má svou váhu. Oba týmy svedly o bronz tuhý souboj, to bylo dobře jak pro volejbal, tak především pro diváky. Ti viděli vítězství domácích 3:0 na sety a v sérii pak 2:1.

„Budějovice byly lepší, my jsme od začátku tahali za kratší provaz. Stoilovič nebo Schouten udělali série na servisu. Jihostroj je zaslouženě třetí,“ gratuloval soupeři trenér Aera Martin Kop.

V základní sestavě domácích dostal znovu příležitost s velkou chutí hrající kapitán Mach, který se vlastně už v prvním zápase této série rozloučil s velmi úspěšnou profesionální kariérou, a patřil znovu k nejlepším.

V domácím prostředí se hráčům Budějovic skvěle dařil servis, přidali pozorné bloky a jistý útok, a rázem vedli o 10 bodů (19:9). Výměna nahrávače a smečaře v dresu Aera přinesla už jen kosmetickou úpravu skóre.

Schouten zahájil druhou sadu ve velkém stylu, za koncovou čárou určil stav 5:1 pro České Budějovice. Příjem a následně výborná obrana na síti dělaly největší potíže hostům z Odoleny Vody, proto Démar musel často adresovat vysokou nahrávku univerzálovi Hladíkovi, ale na něho byli budějovičtí blokaři nachystaní. A byl to zase Schouten, kdo parádním jednoblokem proměnil hned první setbol (25:15).

Do třetího setu poslal trenér Kop na palubovku místo Hladíka na post diagonálního hráče Chevaliéra, který se blýskl několika vydařenými razantními útoky. Aeru se na okamžik podařilo dohnat náskok Jihostroje (10:10), potom však volejbalový koncert domácích pokračoval až do vítězného konce.

„Budějovice nás přehrály ve všech činnostech. Chtěl bych poděkovat fanouškům i celému klubu za tuto sezonu. Škoda, že jsme neskončili s medailí na krku, ale příští sezonu budeme zase bojovat,“ slíbil kapitán Aera Matyáš Démar.

Jihostroj Č. Budějovice – Aero O. Voda 3:0 (14, 15, 17)

Čas: 73 minut, rozhodčí: Krtička, Grabovský, diváků: 1145, konečný stav série: 2:1.

České Budějovice: Stoilovič, Schouten, Mach, Licek, de Amo, Sedláček – libero Kryštof (Kriško). Trenér: René Dvořák.

Odolena Voda: Svoboda, Horák, Démar, Šadilov, Carmody, Hladík – Saada, Hadrava (Chevalier, Chancy, Jachnicki). Trenér: Martin Kop.