Rozhodující utkání o třetí místo v extralize volejbalistů se hrálo v Českých Budějovicích. Odolena Voda bojovala o medaili, která podle slov asistenta Milana Hadravy měla pro jeho svěřence cenu zlata, Aero získalo cenný kov před dlouhými osmnácti lety.

Jihostroj České Budějovice po vítězství v Českém poháru myslel určitě na finále, ale každé umístění „na bedně“ má svou váhu. Oba týmy svedly o bronz tuhý souboj, to bylo dobře jak pro volejbal, tak především pro diváky. Ti viděli vítězství domácích 3:0 na sety a v sérii pak 2:1.

„Budějovice byly lepší, my jsme od začátku tahali za kratší provaz. Stoilovič nebo Schouten udělali série na servisu. Jihostroj je zaslouženě třetí,“ gratuloval soupeři trenér Aera Martin Kop.

Druhé kolo skupiny o titul okořenil zápas dvou nejlepších týmů Slavia - Plzeň.
Šádkův prostředníček, provokace lavičky Slavie. Šlágr o titul zastínila nenávist

V základní sestavě domácích dostal znovu příležitost s velkou chutí hrající kapitán Mach, který se vlastně už v prvním zápase této série rozloučil s velmi úspěšnou profesionální kariérou, a patřil znovu k nejlepším.

V domácím prostředí se hráčům Budějovic skvěle dařil servis, přidali pozorné bloky a jistý útok, a rázem vedli o 10 bodů (19:9). Výměna nahrávače a smečaře v dresu Aera přinesla už jen kosmetickou úpravu skóre.

Schouten zahájil druhou sadu ve velkém stylu, za koncovou čárou určil stav 5:1 pro České Budějovice. Příjem a následně výborná obrana na síti dělaly největší potíže hostům z Odoleny Vody, proto Démar musel často adresovat vysokou nahrávku univerzálovi Hladíkovi, ale na něho byli budějovičtí blokaři nachystaní. A byl to zase Schouten, kdo parádním jednoblokem proměnil hned první setbol (25:15).

Libor Horák
Z rally na okruhy? Na Hungaroringu jsem poprvé neměl strach o život, říká Horák

Do třetího setu poslal trenér Kop na palubovku místo Hladíka na post diagonálního hráče Chevaliéra, který se blýskl několika vydařenými razantními útoky. Aeru se na okamžik podařilo dohnat náskok Jihostroje (10:10), potom však volejbalový koncert domácích pokračoval až do vítězného konce.

„Budějovice nás přehrály ve všech činnostech. Chtěl bych poděkovat fanouškům i celému klubu za tuto sezonu. Škoda, že jsme neskončili s medailí na krku, ale příští sezonu budeme zase bojovat,“ slíbil kapitán Aera Matyáš Démar.

Jihostroj Č. Budějovice – Aero O. Voda 3:0 (14, 15, 17)

Čas: 73 minut, rozhodčí: Krtička, Grabovský, diváků: 1145, konečný stav série: 2:1.

České Budějovice: Stoilovič, Schouten, Mach, Licek, de Amo, Sedláček – libero Kryštof (Kriško). Trenér: René Dvořák.

Odolena Voda: Svoboda, Horák, Démar, Šadilov, Carmody, Hladík – Saada, Hadrava (Chevalier, Chancy, Jachnicki). Trenér: Martin Kop.

Rytíři Kladno – Dukla Jihlava 6:3 - Chomutov 25. dubna 2022.
KVÍZ: Sezona Jágrova Kladna je u konce. Jak dobře si ji pamatujete?