Tato sportovní disciplína sice nepatří v líném Česku zrovna mezi populární, přesto zde má své místo. A na Mělnicku to platí dvojnásob, hlavně díky Zdeňku Holečkovi – dvojnásobnému mistrovi České republiky a držiteli dvou národních rekordů v benchpressu.

Nyní má za sebou borec ze soutoku světový šampionát v Trutnově, na něm obsadil perfektní třetí místo, hned za dvěma siláky z Polska. Holeček startoval ve své oblíbené disciplíně benchpress, ve které zvládl vytlačit 160 kg. Jeden ze svých vlastních národních rekordů tak dokázal navýšit o deset kilogramů a potvrdil, že v Česku momentálně nemá konkurenci.

STAČÍ SEBRAT ODVAHU

Kromě účastí na celosvětových akcích je Holeček v mělnické posilovně HM GYM osobním trenérem, který pomáhá nejen začínajícím dříčům v jejich správném cvičení.

„Být osobním koučem je pro mě příjemné spojení zaměstnání a koníčku. Lidé se často bojí, že se při svých začátcích ztrapní a že se jim zkušení budou posmívat, je tomu ale přesně naopak. Právě ti služebně starší jsou připravení amatérům pomoct a poradit,“ poodhaluje prostředí posilování Holeček.

A od kolika let se můžete na cvičení dát? „Klidně už od konce základní školy. Důležité ale je cvičit pod dohledem plnoletého zkušeného člověka, který bude sledovat, zda jsou cviky vhodné a zda jsou prováděné správným způsobem. Mladým lidem doporučuji nejprve zpevnit střed těla a pak se teprve věnovat končetinám. V mladém věku je také nutné zařadit do posilování cviky s vlastní váhou,“ upozorňuje na závěr Zdeněk Holeček.