Po loňském o chlup druhém místě neratovický závodník Jaroslav Brynda (na snímku) tentokrát nejlepšímu týmu Katalánska (C.N. REUS PLOMS) pomohl k titulu. Sám obsadil mezi 400 stovkami závodníků deváté místo, a splnil tak cíl dokončit závod v první desítce.

Po čtyřech kilometrech v moři se český reprezentant objevil ve druhém depu jedenáctý. „Kolo mi opět jelo, a tak jsem se pomalu začal posouvat v pořadí kupředu. V polovině závodu jsem se pohyboval okolo pátého místa. V dalším průběhu se pořadí trochu promíchalo. Cyklistiku jsem dokončil na průběžném sedmém místě,“ uvedl ke své nejsilnější disciplíně Brynda.

V běhu se sice trochu propadl, nakonec ale vydřel vysněnou top ten. „Ještě v cílové rovince bylo potřeba bojovat o každou vteřinu. Majitel týmu mě k tomu hodně povzbuzoval. Pak už jsem jen čekal, jak si povedou ostatní borci z týmu. Vedli si dobře, a tak jsme společně získali zlaté medaile v soutěži týmů,“ popsal závěr závodu Jaroslav Brynda, který po vyhlášení s kamarády Španěly oslavil titul v rušných ulicích na Ibize. „S výsledkem jsem hodně spokojený. Sezona byla opět dlouhá a před odletem jsem byl hodně nachlazený a necítil se moc dobře. Moře, pláže, kamarádi a hlavně atmosféra mě obtíží dokázali zbavit.“