To, že start do letošního závodního roku, nebude pro Bryndu žádným medem, jako by naznačil hned první velký závod. Mistrovství Španělska v dlouhém triatlonu, na kterém v minulosti pravidelně dosahoval velkých úspěchů a jenž považoval také letos za jeden ze dvou závodních vrcholů roku, se totiž vůbec neuskutečnilo.

„Španělé závod z důvodu velmi silného větru zrušili. Existovala i varianta, že by se jen plavalo čtyři kilometry a potom se hned jednadvacet kilometrů běželo, ale i toto nakonec zavrhli," vysvětlil Jaroslav Brynda, proč se jeho téměř týdenní pobyt změnil pouze v trénink na kole v místech, kde rád polykal kilometry už před časem při svém dlouhodobém pobytu.

Aby toho snad nebylo málo, tak hned dva dny po návratu domů se dostavily zdravotní komplikace, které si vyžádaly dokonce operativní zákrok. „Pro letošek je závodění asi ztracené," říká zkušený závodník už smířlivým tónem po návratu z mělnické nemocnice, kam se musí ještě na drobnější zákrok vrátit. V nejbližším měsíci tak bude zcela mimo hru.

Po Španělsku druhý Bryndův letošní cíl – nominační závod na srpnové mistrovství světa v ironmanu v Zell am See – se totiž uskuteční v Lucembursku už 20. června. Nucená pauza ho mrzí o to víc, že se cítil být výborně připravený: „Letos jsem měl hodně naplaváno, na kole jsem odtrénoval velmi slušně a běžecky jsem na to byl také dobře. O výsledcích to teď ale bohužel není," uvědomuje si, že zdraví je zkrátka na prvním místě. Dosavadní nezdar navíc vyvažuje syn Šimon, kterého u Bryndů přivítali na svět letos v únoru. „Dodává mi spoustu sil a radosti."