Středočeské derby nabídlo v prvním poločase zcela vyrovnaný futsal a také skóre. Domácí potvrdili, že se ani před dalším favoritem nemíní sklonit. Na Hykovu úvodní trefu hosté bleskově odpověděli. Právě tento moment označili po utkání za klíčový oba trenéři. „Důležité bylo, že jsme v prvním poločase chytili nástup soupeře. I když se domácí gólově prosadili, tak bylo dobré, že jsme hned vzápětí vyrovnali,“ radoval se hostující Jiří Baborák. „Rychlé vyrovnání soupeře s námi trochu zatřáslo,“ přiznal mělnický Martin Churáček.

Kdo se těšil na pokračování dramatu po změně stran, byl velmi záhy zklamán. Časomíra po návratu ze šaten neukrojila ani dvě minuty a brankář Hnízdil už lovil míč ze své sítě podruhé. A hosté se s těsným náskokem nespokojili. Matějka poslal v dalších osmi minutách před branku ještě dvě gólové přihrávky a deset minut před koncem nepochyboval o výhře hostí téměř nikdo. Zřejmě ani domácí trenér, který nesáhl ani ke hře bez brankáře. „Ve druhém poločase jsme čekali na chybu soupeře, která se velice záhy dostavila, a to rozhodlo,“ odtajnil recept trenér vítězů.

„Za výkon ve druhé části jsme si nezasloužili vyhrát, ani bodovat, mohu jen pogratulovat soupeři. Způsobem, jakým jsme odehráli druhý poločas, nemáme v první lize co dělat,“ těžko hledal slova zklamaný kouč, který si nedovede výpadek vysvětlit. „Nevím, jestli to bylo v hlavách, nebo v kondici. Soupeř nás přehrál věcmi, o kterých jsme věděli, že hraje. Udělali jsme však množství školáckých chyb. S našimi výkony je to jako na houpačce. Jednou zahrajeme, třikrát ne. Play-off v tuto chvíli neřešíme, prvořadá je záchrana,“ dodal kouč Churáček.