Jedině překvapit může vsobotním čtvrtfinále play off celostátní ligy v Neratovicích domácí nováček. Proti Fenixu se ve dvou zápasech postaví vítěz dlouhodobé části Benago Jestřabí se všemi svými esy vsestavě.

Vedle nejlepšího střelce základní části Súkeníka (30 gólů) a brankáře širšího reprezentačního kádru Soukeníka se očekává i start posily zBrazílie. Caio de Oliveira se na začátku února na turnaji ve Valašských Kloboukách uvedl velmi dobrým výkonem.

Zatímco Moravané si nic jiného než boje o medaile nepřipouštějí, domácí si svůj cíl už splnili. „V první řadě byla naším cílem záchrana. Vplay off možná někdo doufal, ale jen ve skrytu duše,“ zdůraznil manažer Fenixu Vítek Šára.

Obě letošní vzájemná utkání vyhráli Jestřabští (2:0 a 5:2). Sestava domácího trenéra Brabce je tak trochu záhadou. Novák je v trestu a některé další hráče trápí nejrůznější zranění. Také proto se museli v Neratovicích smířit s rolí outsidera souboje. „Absolutně nemáme co ztratit. Každé utkání začíná za stavu nula nula a rozhodně nepůjdeme na hřiště předem odepsaní. Postup by byl pro klub největším úspěchem vjeho historii,“ dodal Vítek Šára, který kvůli disciplinárnímu trestu zůstane pouze vpubliku.

Turnaj zahájí souboj domácích sBenagem od 15 hodin. Poté přijde na řadu druhá dvojice, mezi kterou se v sobotu ve sportovní hale rozhodne o postupujícím do semifinále – Chemcomex Praha A (2.) a Darkovice (7.). Ve stejném pořadí odehrají týmy i následné odvety, které začnou úderem 17. a 18 hodiny.

Podobně významnou akci sálového fotbalu hostí Neratovice vůbec poprvé a pořadatelé věří, že diváci hráčům vytvoří výbornou kulisu. Dějištěm turnaje zbylých dvou čtvrtfinálových dvojic je Náchod.