Ještě v poločase závěrečného domácího utkání to přitom vypadalo na přiblížení vytoužené osmé příčce na jediný bod. Po změně stran se ale náskok 3:0 rozplynul a Mělničtí nakonec byli rádi za srovnání v poslední minutě.

„První poločas byl z naší strany slušný, soupeř byl bez pohybu a nám se dařilo, co se řeklo v kabině, bohužel druhý poločas byl opět velice špatný, soupeř nás ve všech směrech přehrával a naštěstí nám vyšla hra bez brankáře… Bod uzavírá naši špatnou sezonu,” shrnul utkání za Olympik Tomáš Abrhám.

Autor hattricku Pavel Husarik si kryje kotouč před protihráčem z Mostu.
Loučení po čtyřech letech. Husarik plánuje hrát níž, vrátí se do kotle

Sedmnáctý bod v soutěži sice znamenal snížení ztráty na osmý Liberec na tři body, jenže Mělník s ním, stejně jako s devátým Ústím, potápí horší bilance vzájemných zápasů. V případě rovnosti bodů by byl v minitabulce bez šance.

Hosté si remízou zajistili konečné čtvrté místo po základní části. Podle Jana Havla, který asistencí zavelel k obratu, byl výsledek 4:4 spravedlivý.

„Po naprosto katastrofálním začátku zápasu a celkově prvním poločase, kdy jsme nebyli schopni se vyrovnat soupeři v jediném aspektu hry, a po zásluze prohrávali 0:3, jsme do druhého poločasu nastoupili s naprosto opačným přístupem a nasazením. Zaslouženě jsme vyrovnali, v závěru dokonce i vedli. Bohužel v posledních třiceti vteřinách jsme inkasovali na 4:4,” řekl.

SK Olympik Mělník - Helas Brno 4:4 (3:0)

Branky: 9. Vokoun (pen.), 12. Lehner (Křížek), 14. Vokoun, 40. Gabčo (Ježek) – 27. Cupák (Havel), 30. Lukšija (Matejov), 30. Cupák, 32. Perina (Svoboda).