„Zase si za prohrané utkání můžeme sami. Herně se postupně zlepšujeme, ale srážejí nás neustálé individuální chyby, bohužel i od zkušenějších hráčů, kteří by měli tým táhnout," smutnil po zápase trenér Mělníka Jakub Němec.

Jeho týmu hrubě nevyšla hned úvodní minuta. Na první trefu potřebovali Brňané 45 vteřin. Prsty v ní měla navrátivší se ikona domácích David Cupák. Majitel mistrovského titulu se Spartou přidal v dalším průběhu ještě po asistenci a gólu. Dvakrát se do listiny střelců zapsal i jeho bratr Vojtěch.

„Třicet minut jsme se trápili před oběma brankami. Vytvořili jsme si dost gólových příležitosti, ale nepodařilo se nám nic proměnit. Naopak soupeř dal gól skoro ze všeho. A než že by si branky sám vypracoval, tak jsme jim je spíš vyloženě darovali," charakterizoval utkání ze svého pohledu kormidelník Olympiku. 

Z hostů bodovali Gabčo a Vokoun. První z nich stihl před třemi kanadskými body (2+1) i zásah do vlastní branky poté, co za záda Mareše srazil centr Šarközyho. I když podle Němce určil ráz zápasu nepovedený vstup, svitla po střeleckém procitnutí šance na ještě větší zdramatizování druhého poločasu.

„Chytili jsme se prvním gólem a dostali soupeře pod obrovský tlak. Utkání asi potom rozhodlo, když jsme při power-play překopli naprosto prázdnou brankou téměř z brankové čáry. Místo aby to bylo 5:4, dostali jsme z výhozu strašný gól na 6:3. Celkově jsme s Brnem určitě nebyli horším týmem, ale dokud budeme dělat tolik zbytečných chyb, budou nás soupeři stále trestat," uzavřel Němec.

Helas Brno - SK Olympik Mělník 7:3 (3:0)
Branky: 1. Mužík (D. Cupák), 10. vlastní Gabčo, 12. V. Cupák (D. Cupák), 23. Špička (Lidmila), 25. Sznapka (Lidmila), 38. V. Cupák (Kubíček), 40. Šarközy – 27. Gabčo, 31. Vokoun (Gabčo), 32. Gabčo (Vokoun).