"Jsem spokojen, a to jak se svými výsledky, tak s tím, jak se víkend vyvíjel," neskrýval Pekař svou radost po skončení slovenského podniku.

Do víkendu vstupoval mělnický jezdec ve velmi dobré pozici. Z předchozích čtyř závodů vyhrál totiž v pětkovém hodnocení tři a jasně tak vedl průběžné pořadí. A na Slovensku ukázal už v kvalifikaci, že i tento víkend se ponese v podobném duchu. Zatímco celkově skončil čtvrtý, mezi pětkami byl nejrychlejší.

V prvním závodě pak Pekař nejenže udržel vedení v pětkovém hodnocení, ale dokonce zvládl porazit i řadu vozů rychlejší čtvrté generace a cílem projel na celkovém druhém místě. Ve druhé jízdě poté zopakoval stejné výsledky - první místo mezi vozy páté generace, stříbro v absolutním pořadí.

 Závody na Slovakiaringu nepřinesly Pekařovi pouze další důležité dílčí úspěchy na cestě za titulem. Rovněž se pro něj jednalo o dobrý trénink před dalšími závody Clio Cup Series, která pokračuje již během nadcházejícího víkendu na Hungaroringu.

"Opět jsem najel další cenné kilometry. Něco takového je znát na sebedůvěře a také při ovládání auta. Slovakiaring je navíc dobrý v tom, že zde najdete pomalé i táhlé zatáčky. Můžete tak poznávat limity vozu a hlavně pneumatik. Určitě mi to něco dalo. Nyní jsem zase o něco chytřejší," pochvaluje si.

Pekař byl současně rád, že jeho víkend nezkomplikovalo počasí. Během víkendu sice na okruhu v Orechové Potoni zapršelo, kategorie Clio Cup ale měla v tomto ohledu štěstí. "Kvalifikaci i oba závody jsme odjeli na suchu. To jsem si přál, protože na Slovakiaringu je to v takovém případě daleko větší zábava," byl rád.

Pohár pro Lantose i Meixnera

close Szabolcs Lantos na Slovakiaringu info Zdroj: ESET Cup/Petr Frýba zoom_in Szabolcs Lantos na Slovakiaringu Tomáš Pekař nebyl jediným jezdcem, který udělal na Slovensku týmu Carpek Service radost. V úvodní jízdě se totiž zadařilo i jeho týmovým kolegům Szabolcsovi Lantosovi a Richardu Meixnerovi. Zatímco maďarský mladík dojel třetí v pětkovém hodnocení, Meixner si připsal bronz mezi čtyřkami.

Druhá jízda už ale pro oba byla méně vydařená. Zatímco Lantos do cíle nedojel poté, co ve třetí zatáčce úvodního kola kolidoval s týmovým kolegou Henrikem Seibelem, Meixner skončil ve čtyřkovém hodnocení pátý. Český jezdec mimo jiné dostal dvacetisekundový trest za zavinění kolize s Mihou Primožičem.

Henrik Seibel sice dostal za incident s Lantosem penalizaci průjezdu boxy, do cíle ale dojel jako pátý v rámci pětkového hodnocení. Tím zopakoval výsledek z úvodního závodu.

Pilno před Hungaroringem

Kolize Seibela s Lantosem znamená, že u Carpek Service mají nyní co dělat. I Seibel s Lantosem totiž nastoupí během nadcházejícího víkendu při závodech Clio Cup Series na Hungaroringu.

"Snad všechno stihneme opravit včas. Obě auta jsou nabouraná docela dost. Jedno má rozbitý předek, druhé zase vyvrácené kolo a poškozenou zadní část. Bude toho hodně," přiznává Tomáš Pekař.

Do maďarského víkendu vstoupí Pekař jako třetí muž průběžného pořadí klasifikace Clio Cup Mid Europe. Seibel je čtvrtý mezi challengery této klasifikace. Poslední závod na belgickém okruhu Spa-Francorchamps se mu ale podařilo vyhrát. Pro Lantose, který nastoupí před domácím publikem, půjde v Clio Cup Series o premiéru.

Carpek Service už sice letos závodil na maďarském okruhu během posledního dubnového víkendu při druhém podniku ESET Cupu, Pekař ale očekává, že nyní půjde o něco zcela jiného. "V dubnu tam byla celkem zima a trať byla hodně uklouzaná. Teď už to ale takový problém nebude, takže bude třeba najít jiné nastavení," předpokládá.

Na úzkém okruhu, kterému se občas přezdívá Monte Carlo bez svodidel, bude hrát klíčovou roli rovněž kvalifikace: "Bude důležité startovat vpředu. Když budu až dvacátý, tak je to v podstatě konec nadějí. Větrný pytel tentokrát důležitý nebude. Zkrátka půjde o to, abychom poskládali dohromady rychlé kolo," dodává.