V sobotu odehráli svěřenci trenéra Martina Brabce další nepovedený zápas s Jilemnicí. Domácí ve své nové sportovní hale jasně triumfovali v poměru 8:1. Středočeši inkasovali už v první minutě hrací doby, a přestože se jim Laudou podařilo brzy srovnat, v dalších minutách už skóre jen neutěšeně narůstalo v jejich neprospěch.

Ve druhém utkání proti Bělovsi Neratovičtí vedli, ale soupeř stačil do poločasu skóre otočit na 2:1. Fenix si však v tomto utkání konečně dokázal vytvořit více brankových příležitostí, ale bez úspěšného zakončení. Naopak to byl soupeř, kdo své příležitosti využil a nenechal si vítězství 5:2 vzít.

„Neustále zapomínáme na důsledné obsazování protihráčů, naše obraná činnost je velice špatná, o čemž nás také tyto dva zápasy přesvědčily. Bezhlavě se pouštíme do útočení. Když o míč přijdeme, tak po přečíslení inkasujeme,“ vysvětlil po týdnu další porci třinácti inkasovaných gólů manažer Fenixu Vít Šára a dodal: „Měli bychom už konečně začít bodovat, aby bylo ve druhé polovině dlouhodobé části vůbec o co hrát.“

Do konce roku odehraje Fenix ještě dva turnaje, 13. prosince v Klatovech a 20. prosince v Holešově. Do neratovické haly se celostátní soutěž vrátí až v novém roce, přesněji 10. ledna.

Jilemnice-Fenix Neratovice 8:1 (3:1)
Kraus 3, Nos 2, Paulů, Havel, Vašek – Lauda. Rozhodčí: Pavlas, Syrůček. ŽK: Havel – Novák, Lauda, Merz, Wolf. ČK: Wolf (Fenix).

Běloves-Fenix Neratovice 5:2 (2:1)
Rydlo 2, Balák Havrda, Chmelík – Novák 2. Rozhodčí: Tománek, Pavlas. ŽK: Vacho, Chmelík, Goll (všichni Běloves). Fenix: Dvořák, Karda – Wolf, D. Tauchman, Vítovec, Prejzek – Skalický, Novák, Lauda, Merz.