Mělnický závodní tým Carpek Service se během druhého červnového víkendu znovu ukáže na závodní dráze. Představí se v polské Poznani, kde pokračují třetími podniky letošní sezony šampionátů TCR Eastern Europe a Clio Cup Bohemia.

Stáj nastoupí v obvyklé sestavě. Zatímco v TCR Eastern Europe usedne do vozu Cupra Leon TCR šéf stáje Tomáš Pekař, v závodech Clio Cupu Bohemia budou tým reprezentovat Filip Sandström, Erik Bertilsson, Yuuso Panttila a Richard Meixner.

Pro Tomáše Pekaře se zatím letošní sezona vyvíjí velmi slibně. Z prvních čtyř závodů (dva se konaly v Maďarsku a dva na Slovensku) totiž ovládl tři a do Polska míří jakožto vedoucí muž průběžného pořadí šampionátu. Jeho náskok na nejbližšího pronásledovatele činí 17 bodů.

Stáj Carpek Service ale zatím kraluje také v Clio Cupu Bohemia. Zde totiž Filip Sandström dosud nepoznal porážku. Švéd vyhrál ve všech z úvodních čtyř závodů a vede šampionát s náskokem 49 bodů. Jezdci stáje Carpek Service ale v šampionátu figurují i na zbylých dvou pódiových pozicích. Zatímco druhý je Erik Bertilsson, který letos zatím posbíral tři pódiová umístění, třetí příčka patří díky dosavadním konzistentním výkonům Richardu Meixnerovi.

Počítat ale v Polsku určitě musíme i s Yuusem Panttilou. Finovi sice patří v celkovém pořadí deváté místo, při své premiéře v barvách Carpek Service, kterou si odbyl v předchozím podniku na Slovakiaringu, ale ukázal slušnou rychlost. Při první jízdě víkendu mu dokonce nechybělo mnoho k pódiovému umístění, když skončil čtvrtý.

V pátek čekají na TCR Eastern Europe i Clio Cup Bohemia volné tréninky a kvalifikace. V sobotu pak obě kategorie absolvují úvodní závody víkendu. V neděli je čekají druhé víkendové závody.