„Potřebuji již změnu, abych získal novou motivaci,“ citoval mělnický klub na svém facebooku svou dnes už bývalou brankářskou jedničku. „Na tři sezony, které jsem strávil v Olympiku, budu vzpomínat jen v dobrém. Zažil jsem tu skvělou atmosféru na hřišti i mimo něj, která nás táhla dál a napomáhala nám k dobrým výsledkům. Mé díky patří vedení, spoluhráčům i fanouškům,“ vzkázal.

Osmadvacetiletý gólman, který přišel v sezoně 2017/18 z Litoměřic, odchytal za prvoligový tým z města na soutoku na padesát zápasů. V řadě z nich byl opravdovou oporou. Podílel se na historicky první účasti klubu ve vyřazovací části. V předčasně ukončeném minulém ročníku přispěl k záchraně nejen výkony v brankovišti, ale i třemi vstřelenými góly.

„Předváděl famózní výkony, které dokázal vyšperkovat akrobatickými zákroky. Stal se oblíbencem snad všech fanoušků, kteří naše zápasy navštěvují. Děkujeme za všechno a přejeme hodně štěstí i v následujícím angažmá,“ rozloučili se v Mělníku s dalším členem základní sestavy. Už dříve zamířil do pražské Sparty reprezentant a kapitán Vokoun, Hrdinovi skončilo hostování ze stejného klubu, Hochman s Žampou přerušili své futsalové kariéry.

„Všichni hráči, kteří odešli, budou chybět, protože to jsou zkušení futsalisté a v týmu byli oporami. Na druhou stranu si však myslím, že je dokážeme nahradit mladíky, kteří již v minulých sezonách nabrali zkušenosti ve Varta lize a nyní je čas, aby dostali větší zodpovědnost. Věřím, že o to víc na sobě budou chtít pracovat, což se zatím v přípravě ukazuje," okomentoval ztráty trenér Jakub Němec.

Brankářský tandem Olympiku aktuálně tvoří Šanda a Rusak. „Martin Šanda už v minulé sezoně ukázal, že se od Mareše hodně naučil a má na to být oporou A-týmu. Společně s Pavlo Rusakem budou silnou dvojicí," míní Němec. Mužstvo doplněné o několik hráčů z úspěšné devatenáctky momentálně pracuje na fyzické kondici, v následném týdnu začne s přípravou v hale.