Mělník / Několikatýdenní tréninkovou píli hodlají při víkendové 2. lize mužů v Mladé Boleslavi zužitkovat dvě mělnická boxerská želízka. Lukáš Plzák si ve váhové kategorii do 69 kilogramů odbude premiéru mezi dospělými, David Čížek (do 75 kg) se naopak vrací do ringu po dlouhé vynucené přestávce.

Už před časem se o Čížkovi, který má coby juniorský mistr republiky za sebou i účast na mistrovství světa na Kubě, hovořilo jako o možném nástupci Rudolfa Kraje. Jeho slibně se rozjíždějící kariéru ale přibrzdilo zranění.

„David se vrací po dvou letech. Potkalo ho zranění a také lidské problémy, které si snad už vyřešil, a jde do toho. Chce do reprezentace, což i je pro mě velká výzva,“ říká na adresu svého současného největšího želízka Kryštof Marounek. Ten vede mělnický oddíl po boku zkušeného hlavního trenéra Václava Pojkara, jehož rukama prošel i Rudolf Kraj. „Každý je typově i povahově úplně jiný, navíc každý boxuje v jiné váhové kategorii,“ přichází se srovnáním obou nejznámějších mělnických boxerů Kryštof Marounek.

Čtyřiadvacetiletý David Čížek se na svůj návrat do ringu těší. „V roce 2006 jsem si zranil ruku a musel na operaci. Více než tři čtvrtě roku jsem nemohl boxovat,“ vybavuje si. Návrat, o který se pokusil už v loňském roce, byl těžký i z osobních důvodů. „Firma, pro kterou jsem boxoval, ukončila spolupráci. Stíhat práci se sportem pak bylo náročné. V současné práci mi umožní boxovat. Oficiálně chci naplno začít nyní a dotáhnout to co nejdál to půjde,“ sdělil David Čížek.

V době, kdy neboxoval, udržoval se v kondici hraním fotbalu za Horní Beřkovice, se kterými dokonce postoupil do okresního přeboru. Nyní se cítí být na zápas stoprocentně připraven.

S velkým očekáváním v sobotu nastoupí i Lukáš Plzák. „S mužem jsem už dvakrát boxoval mezi juniory, takže se toho nebojím,“ věří si student Střední zdravotnické školy v Mělníku. V přípravě na ligu byli ještě tři mělničtí junioři, ale kvůli chřipce prodělané přes Vánoce se nakonec nezúčastní.

Mělnický oddíl má v současnosti sedm aktivních mužů, z toho tři boxují, a 22 juniorů. V letošním roce by o sobě Mělničtí po určité odmlce rádi dali vědět na mistrovství republiky. „Záleží, jak kluci projdou nominačními turnaji. Zatím mají ještě trochu kolísavou výkonnost,“ uzavřel Kryštof Marounek.