Zápas s Litoměřicemi měl víceméně od prvních minut jasný průběh. Ve čtvrté minutě se trefil hostující Rodrigo, a přestože Pavel Šuba mladší za pár okamžiků vyrovnal, další branky už padaly v první půli jen do domácí sítě - Gardenline si do přestávky odnesl klidný náskok 5:1.

I po pauze se dařilo lépe soupeři, který v rozmezí dvou minut udeřil hned dvakrát. Litoměřice utkání nakonec vyhrály 10:3, desátou branku daly v poslední minutě utkání a ukázaly, že jsou na play off velmi dobře připraveni.

Porážka od Severočechů ovšem Olympiku vůbec nemusí vadit. Jeseník totiž v souběžně hraném duelu prohrál s Brnem 3:5 a promarnil poslední šanci, jak na chvostu tabulky ještě zamíchat kartami, Gamaspol se společně s posledním Třincem pakuje do druhé ligy.

Soutok zkrátka po závěrečném hvizdu zaplavila pořádná vlna euforie, záchrana v lize už je pro tým jistotou. A to i přesto, že zbývá odehrát poslední kolo, ve kterém se Olympik představí v dalekém Třinci. Mužstvu se tak vydařil hlavní plán, se kterým do sezony šel a nutno podotknout – sestup by si mančaft nezasloužil. Místní fanoušci si i v ročníku 2018 – 2019 budou moct dopřát boje s elitou českého futsalu. Díky za to!

Olympik Mělník – Gardenline Litoměřice 3:10 (1:5). Branky: 4. Šuba (Sedláček), 31. Vokoun, 35. Šuba (Sedláček) – 4. Rodrigo (Vagnao), 6. Záruba (Rafael), 7. Kovács, 10. Rodrigo (Krok), 16. Fabricio (Záruba), 22. Záruba (Fabricio), 24. Krok (Rodrigo), 35. Fabricio (Rafael), 37. Fabricio (Kovács), 40. Kovács. ŽK: 1:1.

Mělník: Mareš (Jenč) – Vokoun "C", Gabčo, Prieložný, Šuba, Cabaj, Vobořil, Sedláček, Buzek, Mažári.

Více o záchraně Olympiku Mělník v pondělním tištěném vydání Mělnického deníku.