„Remíza asi odpovídá průběhu hry,“ soudil o zápase manažer mělnického klubu Pavel Šuba. Hostující Aleš Moravec mluvil ve stejném tónu. „Konečná remíza je asi zasloužená.“

Jak se zrodila? Domácí se v závěru prvního poločasu dostali do dvoubrankového trháku po gólech Kettnera a Gabča, který měl v áčku stopku za žluté karty. Hosté, kteří se představili ve značně pozměněné sestavě bez stabilních hráčů zadních řad, ale ve druhém poločase přece jen našli recept na brankáře Jenče a srovnali.

Utkání se lámalo v 31. minutě. Letos poprvé chytající Heimrath fauloval, ale následnou penaltu Gabčovi chytil. A o několik okamžiků později Karas tečovanou střelou snížil na 2:1. Scénář s Heimrathem vyraženou penaltou, i když ve druhém případě šlo o dlouhou, se opakoval ještě jednou. Remízový gól pak vstřelil necelé tři minuty před koncem „ukrytou“ střelou Vymětalík.

Kralupští tak v konečné tabulce ztratili na stříbrné pozici deset bodů na suverénní rezervu Kladna, naopak o čtyři body předstihli třetího nováčka MBV Boleslav. Mělničtí se o bod nevešli do lepší poloviny pořadí a skončili sedmí. „Jestli jste třetí, nebo osmý, nehraje v krajském přeboru roli. Pro nás je béčko především pro to, aby se v něm mladí kluci učili futsal proti chlapům.“

Ol. Mělník B – AFC Kralupy 2:2 (2:0)
Branky: 17. Kettner, 18. Gabčo – 31. Karas, 38. Vymětalík. Rozhodčí: Tylchert, Orálek. ŽK: Vymětalík, Tetiva, Heimrath (AFC). Diváci: 40. AFC Kralupy: Heimrath - Vymětalík, A. Moravec, Karas, Běhounek - J. Pavlíček, L. Koláček, Tetiva, Polák.